Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

11-12 Yaş Etkinlikleri

Kendilerini Keşfeden Çocuklar Daha Mutlu! 11-12 Yaş Aktiviteleri

İlk veya erken ergenlik olarak adlandırılan 11-12 yaş aralığı çocukların hem zihinsel hem de fiziksel birçok değişikliğin başlayacağı bir sürece ilk kez adım attıkları dönemdir. Bu nedenle 11-12 yaş etkinlikleri ile çocukların kendilerini ve yeteneklerini keşfetmesini sağlayabilmek için gelişimsel açıdan bulundukları konumu iyi değerlendirmek gerekir.

Çocuğun ilgi alanlarına uygun bir şekilde yönlendirilen 11 yaş etkinlikleri ile gelişimin son derece hızlı ve geniş çapta gerçekleştiği bu dönemi en verimli şekilde değerlendirmek mümkün olacağı gibi çocuğun kendini ifade etme, iletişimsizlik, huzursuzluk, sosyalleşememe gibi pek çok sorununun da üstesinden bu şekilde gelinebilir. Peki 11-12 yaş etkinlikleri nelerdir? Bu dönem çocuklarını daha çok neler yapmaya yönlendirmek gerekir. Sizin için aşağıda öneriler sıraladık...

Sağlıklı Bir Gelişim İçin Aktiviteler Önemli! – 11-12 Yaş Etkinlikleri

Geleceğe umut ve mutlulukla bakan, kendilerine güvenen ve yeteneklerinin farkında nesiller yetiştirmede 11-12 yaş aktiviteleri büyük önem taşımaktadır. Çocukların ilgi alanlarına uygun bir biçimde yapılacak yönlendirmelerle kendilerini sanat veya sporla ifade etmeleri, kişisel gelişimlerini sürdürmelerini sağlayacak yeni araçlar bulmaları desteklenebilir. En çok tercih edilen ve çocuklara en faydalı 11-12 yaş aktiviteleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Takım oyunları,
 • Dans kursu,
 • Müzik kursu,
 • Piyano kursu,
 • Gitar kursu,
 • Keman kursu,
 • Oyunculuk kursu,
 • Resim kursu,
 • Heykel kursu,
 • Yabancı dil kursu,
 • Fotoğrafçılık kursu vb.

Fotoğrafçılık Kursu Farkındalığı Arttırıyor! – 11-12 Yaş Aktiviteleri

Ergenliğin başlangıcı olmasıyla öne çıkan 11-12 yaş döneminde çocuklara uygun aktiviteler seçerken her şeyden önce çocukların gelişimsel ihtiyaçlarını ve elbette ilgi alanlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Ergenliğin ilk dönemlerinde çocuklar; kendilerini ifade edebilecekleri, farklılıklarını gösterebilecekleri ve kendi hikayelerini yazabilecekleri detaylar arar!

Bu noktada fotoğrafçılık kursu; minik fotoğrafçılara detayları fark etmeyi bilen sanatçılar olarak yetişme şansı sunduğu gibi güzel vakit geçirmesine de imkan sağlamaktadır. Fotoğrafçılık kursu gibi 11-12 yaş etkinlikleri ile gelişimleri desteklenen çocuklar; yaşıtlarıyla sosyalleşmeyi bilen, dikkat süreleri uzun, herhangi bir soruna ve çözümüne odaklanabilen, soyut düşünebilen, kendisini sanatla ifade edebilen genç yetenekler haline gelmektedir.

Geleceğin Fark Yaratan Nesilleri Akademi’den Yetişiyor!

Baktığını görebilen çocuklar yetiştirmek biz yetişkinlerin elinde! Foto Life Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle çocuklarımıza yalnızca fotoğraf sanatının inceliklerini aktarmıyor, aynı zamanda onları hayata ve geleceğe hazırlıyor, geleceğin sanatsal ve eleştirel düşünmeyi bilen nesillerini şimdiden yetiştiriyoruz.

Ayrıca yalnızca fotoğrafçılık kursu ile yetinmiyor; her çocuğun özel olduğunu bilerek Dans Akademi, Bale Akademi, Müzik Akademi, Sinema Akademi, Resim Akademi ve diğer Akademilerimiz ile farklı ilgi alanlarına sahip çocuklara yeni bir hobi edinme ve belki de geleceklerini inşa etme fırsatı sunuyoruz. Siz de ailemizin bir parçası olmaya ne dersiniz?

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30