Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

12 Yaş Çocuk Kursları – 12 Yaş Çocuğu Hangi Kursa Gönderilmeli?

Sağlıklı Bir Ergenlik Geçirmelerini Sağlayın! – 12 Yaş İçin Kurslar

Çocukların dış dünyaya en açık olduğu dönemlerden biri olan 12 yaşta; özellikle arkadaşlarla yapılan sosyal aktiviteler büyük önem kazanmakta, okul dışı hobilere ve sevilen etkinliklere ayrılan vakit artmaktadır. Bu noktada çocukların ilgi alanları doğru tespit edilip 12 yaş çocuk kursları ile sağlıklı bir şekilde yönlendirildiğinde hem yeteneklerini keşfetmesi hem de sağlıklı bir gelişim dönemi geçirmesi sağlanabilir.

Ayrıca bu dönemde çocukların mantık yürütme, neden-sonuç ilişkisini kavrama ve olaylara ilkesel olarak yaklaşma gibi yetileri de ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla çocukları farklı aktivitelere yönlendirirken tüm bunları göz önünde bulundurmak gerekir. Peki 12 yaş çocuğu hangi kursa gönderilmeli? 12 yaş kursları arasında tercihte bulunurken nelere dikkat etmek gerekir? Anne babalar için tüm bu sorulara aşağıda yanıt verdik...

 

Fotoğrafçılık Kursu Sağlıklı Sosyalleşme Sağlıyor! – 12 Yaş Çocuğu Hangi Kursa Gönderilmeli?

Bu dönemde çocukların arkadaşlarıyla sosyal aktiviteler yapmaya ciddi ölçüde vakit ayırdığını yukarıda da söylemiştik. Anne babalar açısından burada dikkat edilmesi gereken nokta, artık gençliğe adım atmak üzere olan çocuklarını gerçekten onlara fayda sağlayacak ve birbirleriyle iletişimlerini güçlendirecek aktivitelere yönlendirmektedir. Bu noktada özellikle uygulamalı bir çocuk sokak fotoğrafçılık kursu tüm bu söylediklerimizi kapsamaktadır. Kenti arkadaşlarıyla birlikte dolaşarak fotoğraflayan çocuklar hem sosyalleşme hem de yeteneklerini keşfetme imkanı bulmaktadır.

Elbette 12 yaş için kurslar söz konusu olduğunda tek seçenek fotoğrafçılık değildir. Burada anne babaların tercihlerini çocukların ilgi alanlarına göre yapması son derece önemlidir. Fotoğrafçılık dışında çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayabilecek 12 yaş kurs önerileri istiyorsanız:

 • Çocuk bale kursu,
 • Dans kursu,
 • Müzik kursu,
 • Çocuklar için gitar kursu,
 • Çocuklar için piyano kursu,
 • Çocuklar için keman kursu,
 • Yaratıcı drama kursu,
 • Ritim perküsyon kursu,
 • Zarafet kursu 
 • Çocuklar için resim kursu vb. kurslar sayılabilir.

12 Yaş Kursları Adaptasyon Sorunlarını Aşmaya Yardımcı Oluyor! – 12 Yaş Çocuk Kurslarının Yararları

Erginliğin ilk dönemlerinde çocukların yaşadığı en büyük problemlerin başında adaptasyon problemleri gelmektedir. Bu tür problemleri aşmada, çocukları sevebileceklere aktivitelere yönlendirmek son derece faydalı olabilmektedir. Nitekim 12 yaş kursları bu açıdan çocukların yeni deneyimlere açık bir zihne sahip olması, yeni insanlarla tanışması ve yeni durumlara kolaylıkla uyum sağlayabilmesine imkan tanımaktadır. Bunun dışında 12 yaş çocuk kurslarının yararları arasında şu başlıklar da sayılabilir:

 • Çocukların hem cinsleri ve karşı cinsle sosyalleşebilecekleri sağlıklı bir ortam yaratır.
 • 12 yaş çocuk kursları dikkat ve odaklanmayı arttırarak okul başarısına da destek olur.
 • Merak ve keşif duygusunu güçlendirerek çocukları yaratıcılığa teşvik eder.
 • Mantık yürütme, soyut düşünme, olaylar arasında ilişki kurma gibi becerileri geliştirir.
 • Çocuklar, kendilerini hobileriyle veya öğrendikleri sanatla ifade edebilir.
 • 12 yaş kursları ile çocukların gerek yaşıtları gerekse büyükleri ile iletişim kurma becerileri gelişir.
 • 12 yaş kursları ve sosyal aktiviteler sayesinde çocuklar; grup içi uyum, iş birliği, yardımlaşma gibi kazanımlar edinir.

Çocuğunuzu Gelişim Döneminde Yalnız Bırakmayın!

Sağlıklı bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirmesini sağlayarak geleceğin mutlu bireylerini yetiştirmek istiyorsanız çocuklarınızı yalnız bırakmamalı, potansiyellerini doğru şekilde yönlendirmelisiniz. Foto Life Akademi’de çocuk fotoğrafçılık kursu ve diğer eğitimlerimizin yanı sıra çocuklarımızı hayata hazırlamaya da büyük önem veriyor, yarınları birlikte inşa ettiğimizin bilincinde hareket ediyoruz.

Bu noktada yalnızca fotoğrafçılık kursları ile yetinmediğimizi de vurgulamak isteriz. Dans Akademi, Bale Akademi, Müzik Akademi, Resim Akademi, Sinema Akademi ve diğer Akademilerimiz aracılığıyla çocuklarımızın ilgi alanlarına en uygun eğitim programını belirliyor, geleceğin sanatsever nesillerini yetiştiriyoruz...

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30