Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İstanbul'da Yapılacak Aktiviteler 2023

Canınız Mı Sıkılıyor? Çözüm Burada! – İstanbul’da Yapılacak Hobiler

Eğlenceli aktiviteler İstanbul için belki de en kolay bulunabilir şeylerden biri. Böylesine büyük bir metropolün genç veya yetişkin yaş fark etmeksizin her insana keyif alabileceği etkinlikler vadetmesi son derece doğal olsa gerek. İstanbul’da hiçbir zaman ne yapabilirim diye sormanıza gerek yok, sokağa çıkmanız ve bir şeyler aramanız yeterli...

Peki 2023 yılı itibariyle İstanbul’da yapılacak eğlenceli aktiviteler neler? Belki kente yeni geldiniz ve İstanbul’da yapılacak aktiviteler hakkında pek bir fikriniz yok. Veya konfor alanınızdan çıkarak yeni deneyimlere yelken açmak için yaratıcı fikirler duymak istiyorsunuz. Yazımızı incelemeye devam edin, emin olun aradığınıza uygun bir şeyler bulacaksınız...

Yeni Bir Aktivite Arayanlar İçin İstanbul’da Yapılacak Aktiviteler

İstanbul’un keyfini çıkarmak söz konusu olduğunda biliyoruz ki tüm sırları tek seferde ortaya dökmek pek mümkün değil. Eminiz, bizim önerilerimiz arasında da unuttuğumuz detaylar olacak. Yine de İstanbul’da yapılacak aktiviteler için keyifli bir liste arıyorsanız doğru adrestesiniz. İşte İstanbul etkinlikler listemizdeki öneriler:

  • Eğer uzun yıllardır İstanbul’da yaşıyorsanız eminiz bunu daha önce yaptınız. Ancak kente yeni geldiyseniz Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde yürüyüşe çıkmak İstanbul’la tanışmak için iyi bir başlangıç olabilir.
  • İstanbul’un 7 tepe olduğunu daha önce duymuşsunuzdur. İstanbul’da yapılacak aktiviteler açısından en keyiflilerinden biri bu tepelerin en ünlüsü Çamlıca’yı keşfetmektir.
  • Haliç manzarasını ayaklarınızın altına serecek bir kahve keyfi İstanbul’da yapılacak aktiviteler arasında kesinlikle geçilmemesi gerekenlerden. Pierre Loti sizi bekliyor!
  • Turistik bir gezi peşindeyseniz özellikle aşıkların kutsal mekanı olan Galata Kulesi’ne çıkmak İstanbul aktiviteler listenizde kesinlikle yer almalı!
  • Adalar’da bisiklet turu yaptınız mı? Yaz veya bahar sezonunda keyifli bir Adalar gezisi size İstanbul’un saklı güzelliklerini gösterebilir.
  • Tarihi Suriçi bölgesinde bir geziye ne dersiniz? Gülhane Parkı’nda bir gölgelik bulmanın keyfini yaşayın, parktan biraz yürüyerek Sultanahmet Camii’ni ve meydanını ziyaret edin, yolculuğunuzu yayan bir şekilde sürdürerek Eminönü’nde balık ekmek yemeye gidin... Bu arada yol üstündeki Yerebatan Sarnıcı gibi lokasyonları ziyaret etmeyi de unutmayın!

Fotoğraf Gezileri ile Şehir Turu Atmaya Ne Dersiniz? – İstanbul’da Yapılacak Aktiviteler 2023

Söz konusu İstanbul olduğunda kentin gerek tarihi gerekse doğal güzelliklerini keşfetmenin sonu yok! Bu açıdan şehir; fotoğraf tutkunları için de gerçek bir cennet. Bize kalırsa fotoğraf makinenizi elinize alıp İstanbul’un herhangi bir köşesinden başlayarak şehri fotoğraflamaya başlamanız bile yeterli olacaktır. Fotoğrafçıların en uğrak güzergahları içinse Balat, Galata, Emirgan, Eminönü, Kanlıca, Haydarpaşa, Rahmi Koç Müzesi, Miniatürk ve Haliç, Adalar, Üsküdar, Pierre Loti, Çamlıca, Beyoğlu ve benzeri lokasyonları sayabiliriz.

Daha Kalıcı Bir Şeyler İçin: İstanbul Hobi Kursları

Elbette yukarıda saydıklarımız kısa bir İstanbul gezisi için sadece temel noktaları içeriyor. Ancak İstanbul’da yapılacak aktiviteler yalnızca şehirde yapacağınız turistik bir geziden ibaret değil. Bunun dışında İstanbul; kendisini geliştirmek isteyenler için de çok sayıda seçenek sunuyor. Başta fotoğrafçılık kursları olmak üzere danstan müziğe, oyunculuktan resme kadar ilgi duyduğunuz her türlü sanat dalında bir şeyler yapabileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz ve yeni şeyler deneyimleyebileceğiniz fırsatlar İstanbul’da mevcut. Sadece aramanız yeterli...

Foto Life Akademi’de Tam Size Göre Bir Kurs Var!

Eğer temel fotoğrafçılık becerilerine sahipseniz veya daha önce Foto Life Akademi’den temel seviye fotoğrafçılık dersleri aldıysanız kurslarımız arasında tam size göre bir program olduğunu vurgulamak isteriz. Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu ile uygulamalı bir eğitim gerçekleştiriyor, İstanbul’un güzelliklerini fotoğrafçılık dersleri ile bir araya getiriyor, şehri adım adım keşfederek fotoğraflar çekiyoruz.

Yalnızca Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu değil, düzenlediğimiz fotoğraf gezileri ve foto safari turları ile başta İstanbul olmak üzere yurt içi ve yurt dışında fotoğraf tutkunlarının en çok tercih ettiği lokasyonları ziyaret ediyor, kendi makinelerimizle çekimler yapıyor, harika fotoğraflar çekmeden dönmüyoruz!

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30