Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lise Fotoğraf Gezileri

İstanbul Fotoğraflanmayı Bekliyor! Lise Fotoğraf Gezileri İstanbul

Öyle sanıyoruz ki fotoğraf dışında seyahat tutkusuyla bu kadar iç içe var olabilecek başka bir sanat yoktur. Çünkü fotoğrafçılık, yaşadığımız her güzel anı ölümsüzleştirmemize imkan verir. Buna bağlı olarak fotoğraf sanatına meraklı olan birinin daha fazla güzel an ve eşsiz manzara yakalamak üzere yollara düşmesi doğaldır.

Nitekim belki de bu nedenle ülkemizde fotoğraf gezilerine gösterilen ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Öyle ki lise fotoğraf gezileri ile pek çok okulun, öğrencilerinin hem fotoğrafçılık sanatının incelikleriyle tanışmasını sağlamak hem de yaşadıkları kentin güzelliklerini keşfetmesine destek olmak için çeşitli etkinlikler düzenlediğine tanıklık etmekteyiz. Peki lise fotoğraf gezileri İstanbul’un en çok hangi semtlerinde keyifli? Fotoğraf gezileri lise öğrencilerine neler katıyor? Tüm bu sorulara aşağıda yanıt verdik...

Fotoğraf Çekerken Görmeyi Öğreneceksiniz! – Lise Fotoğraf Gezileri ve Faydaları

Söz konusu gençler olduğunda hele ki biraz önyargılı bir yetişkinle karşı karşıyaysak gençlerin ayrıntıları görmekte pek iyi olmadığına dair çeşitli eleştiriler duymamız mümkündür. Ancak fotoğrafçılıkla uğraşan bir genç için bu önyargının hiç de haklı kabul edilemeyeceği muhakkaktır. Çünkü fotoğrafçılık tüm teknik ve pratik birikimlerin ötesinde baktığını farklı bir gözle görebilme sanatıdır. Bu noktada lise fotoğraf gezisi gibi etkinlikler; gençlerin çevrelerine karşı özgün bir bakış açısı geliştirmesine ve farkındalıklarını arttırmasına büyük katkı sağlamaktadır. Bunun dışında fotoğraf gezileri lise seviyesi gençler için şu faydaları da içermektedir:

 • Lise fotoğraf gezileri ile yaşadığınız kentin güzelliklerini keşfedebilirsiniz.
 • Fotoğraf sanatıyla erken yaşta tanışabilir, hobileriniz arasına bir yenisini ekleyebilir, belki de gelecekteki mesleğinizi şimdiden bulabilirsiniz.
 • Lise fotoğraf gezisi etkinlikleriyle yaşıtlarınızla sağlıklı sosyal aktiviteler yapma ve hayata karışma şansı yakalarsınız.
 • Kültürel bir atmosferin zenginliğini deneyimleyebilirsiniz.
 • Okul dışı öğrenme fırsatları yakalayarak yeni düşünme kalıpları öğrenebilir, yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.
 • Fotoğraf gezisi lise etkinlikleriyle başarılı fotoğraflar çekebilir, özgüven kazanabilir, kendinizi fotoğrafla ifade etmeyi öğrenebilirsiniz.

Lise Fotoğraf Gezileri İçin İstanbul’un En İyi Semtleri

Fotoğraf gezileri lise öğrencileri için ne gibi avantajlara sahip sorusuna yanıt verdik. Peki İstanbul’un fotoğraf gezileri için en uygun semtleri neler? Kabul etmek gerekir ki lise fotoğraf gezileri İstanbul gibi hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir şehirde bir başkadır. Nitekim bu nedenle pek çok okul da bu fırsatı değerlendirmekte, lise fotoğraf gezileri ile öğrencilerine keyifli aktiviteler yapma fırsatı sunmaktadır. İşte İstanbul lise fotoğraf gezileri için en uygun semtler:

 • Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi,
 • Galata Kulesi,
 • Eminönü, Süleymaniye, Sultanahmet ve tarihi sur içi İstanbul semtleri,
 • Balat,
 • Emirgan,
 • Ortaköy,
 • Büyükada ve Adalar,
 • Nişantaşı, Akaretler, Teşvikiye ve Ihlamur Kasrı,
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Atatürk Arboretumu,
 • Kuzguncuk vb.

Fotoğrafçılığı Hayatın İçinde Öğreniyoruz!

Foto Life Akademi olarak fotoğrafçılığın en dinamik sanatlardan biri olduğunun farkındayız! Bu nedenle fotoğrafçılık kursu derslerimizi asla eğitim merkezimizle sınırlı tutmuyor, tüm İstanbul’u derslerimizin işlendiği bir sınıf olarak görüyor, fotoğraf makinelerimizi elimize alarak fotoğraf gezilerine çıkıyor, İstanbul’un güzelliklerini fotoğraf karelerimize sığdırıyoruz.

Fotoğraflarımızda çerceveleme, ilgi merkezi, altım kesim, belirginlik, yalınlık, derinlik, perspektif, net alan derinliği, boyutlar, denge/oranlar, boşluklar, form/biçim, doku, ritim, dinamizm, uyum, görsel bağ, kritik an, yaşam ögesi, ufuk çizgisi, renk, kontrast, yansıma, doğrultu/yön, grafik kompozisyon gibi temelleri nasıl kullanacağımızı uygulamalı bir biçimde öğreniyor, İstanbul gezileri ile hem keyifli anılar biriktiriyor hem de bir fotoğrafçı olarak tekniğimizi geliştiriyoruz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30