Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Standartların Dışına Çıkaran Düğün Pozları!

Fark Yaratan Gelin Damat Fotoğrafları İle Tanışın!

Düğün fotoğrafı çektirmek isteyen çiftler herkesten farklı olmak isterler. Son yıllarda Büyükada’da, Kuzguncuk’ta, Kızkulesi manzarasında, Yıldız Parkı ya da Atatürk Arboretumu’nda çekilen ve birbirine benzeyen düğün fotoğrafı pozları görsek de bazı çiftler diğerlerinden farklı olmayı başarabiliyorlar…

Düğün fotoğrafı pozları, fotoğraf sanatçısının yaratıcılığına ve kompozisyon bilgisine bağlı olarak istenildiği kadar çeşitlendirilebilir. Hatta gelin ve damat adayları hayallerindeki kareyi fotoğrafçıya söyleyerek diledikleri kareyi elde edebiliyorlar. Türkiye’nin ya da dünyanın en fotojenik kentlerinde yaratıcı fotoğraflara imza atıyorlar.

Düğün fotoğrafları ya da gelin damat pozları için öneriye ihtiyaç duyanlar aşağıdaki pozları deneyebilirler. Çiftlerin en çok başvurdukları düğün pozları sizi de şaşırtacak. Yaratıcı düğün fotoğrafları geleceğinize güzel bir anı olarak kalacak.

1.Vintage Düğün Pozları

Düğün fotoğrafı pozları arasında duygu yoğunluğunu yansıtma fırsatı bulabileceğiniz vintage düğün pozları oldukça güzel görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Son yılların gelin damat pozları arasında vintage olanlar moda. Romantik ve duygusal bir çiftseniz fotoğrafçınızdan bu tür çalışmalar isteyebilirsiniz. Nostaljik kıyafetler giyerek eski günlerin havasını fotoğraflarınızda yansıtabilirsiniz.

2.Antika Bir Arabada

Düğün fotoğrafı pozları için klasik arabalardan da yararlanabilirsiniz. Antika bir araba kiralayarak fotoğraf çekimlerinizde kullanabilirsiniz. Gelin damat pozları, klasik arabaların eşliğinde ormanlık yollarda ve sahilde hoş fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor. Antika bir arabada çekin düğün fotoğraf pozları nostaljik karelerin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

3.Sualtında

Düğün fotoğrafı pozları için sualtında gerçekleşen çekimler daha farklı görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Farklılık adına son zamanlarda popülerleşen sualtı çekimleri düğün fotoğrafları çektirmek isteyenlerin yeni adresi. Gelin damat fotoğrafları için özellikle yaz aylarında sualtı fotoğrafçılığı denenebilir. Bizim neyimiz eksik diyorsanız, sualtında düğün fotoğrafları için bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

4.Denizde

Denizde düğün çekimleri klasikleşse de fotoğrafçınızın yaratıcılığına bağlı olarak gün doğumu ve gün batımında etkileyici kareler yakalanabilir. Düğün fotoğraf pozları, deniz ve gökyüzünün birleşmesi ile ortaya anlamlı görüntüler çıkarır. Denizde çekilen gelin damat fotoğrafları ne kadar klasik gözükse de eskimeyen bir ruha sahiptir. Deniz ve düğün fotoğrafları bütünleşmiştir.

5.Ayçiçeği Tarlasında

Ayçiçeği tarlaları düğün fotoğrafı pozları için doğal bir set adeta. Düğün fotoğrafı pozları çekinmek isteyen ve bu çekimleri daha doğal ortamlarda gerçekleştirmek isteyenler için ayçiçeği tarlaları çok doğru bir tercih. İstanbul’da yaşayanlar şehrin dışına doğru yol alarak ayçiçeği ve lale tarlaları ile karşılaşabilirler. Gelin damat fotoğrafları doğanın kalbinde bir başka güzel…

6.Lunaparkta

Eğlenceli bir çiftseniz sizin için en güzel düğün fotoğrafları lunaparkta çekilenlerdir. Düğün fotoğraf pozları illa bir deniz kenarı ve ya ormanlık bir alanda çekilmek zorunda değil. Önemli olan çiftin kendini nereye ait hissettiği ve nerde mutlu hissettiğidir. Rahat ve komik düğün pozları yakalarken bir yandan da sınırsızca eğlenirsiniz.

7.Hobilerinizle

Düğün fotoğrafları çekerken eğlenmek tabi ki elinizde… Tenis mi oynuyorsunuz ya da at binmek hobiniz mi? İşte düğün fotoğrafı pozunuzu buldunuz. Oldukça eğlenceli ve olabildiğince stresten uzak gelin damat fotoğrafları çekmek için oldukça iyi bir fikir. Hobinizi yaparken vereceğiniz eğlenceli gelin damat pozları ilerde gülümseyerek hatırlayacaksınız.

Ayrıca düğün fotoğrafı pozları için doğanın nimetlerinden de sınırsızca yararlanabilirsiniz. Ormanlar, şelaleler, yağmurlu havalar sizi bekler… Düğün pozları dış çekim ile yapılacaksa fotoğrafçının profesyonelliği daha çok önem arz eder. Düğün fotoğrafçısının yeteneği sayesinde doğru gelin damat fotoğrafları yakalanacaktır.

Dış çekim düğün pozları için mekânın iyi tanınması, hava koşullarının bilinmesi, ekipmanları ve ekibin tam olarak hazır olması gerekir. Düğün fotoğrafı pozları önerilerimizden yararlanarak sizler de hayalinizdeki fotoğraf karesini yakalayabilirsiniz. Aşkınızı anlatacak bir kompozisyonla yıllarca saklayacağınız muhteşem gelin damat pozları elde edersiniz. Fotoğrafçılık eğitimi almış, sektörde tanınan ve referanslarını beğendiğiniz fotoğrafçı ile çalıştığınızda unutulmazlar arasında yer alırsınız.

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30