Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğrafta Gülümseme Teknikleri

Doğal Gülümsemeyi Yakalamanın 5 Yolu!

Fotoğraf çekiminde bir fotoğrafçı ne kadar iyi çekim yaparsa yapsın modelin doğal bir şekilde gülmemesi ve güzel poz vermemesi çekilen fotoğrafın etkileyici olmasını ve beğenilmesini engelleyecektir. Fotoğraf çekimi yapılacağı zaman modelseniz doğal şekilde gülmeli ve bu konuda fotoğrafçınızdan da destek almalısınız. Öncelikle rahatlamayı deneyin ve hazırladığımız fotoğrafta gülümseme tekniklerini içeren listemizden yararlanın ve doğal gülümsemeniz ile etkileyici fotoğraflara imza atın.

Fotoğrafta gülümseme teknikleri:

1.Çekim Esnasında Money Kelimesini Söyleyin

Fotoğrafta gülümseme teknikleri arasında en çok kullanılan Money kelimesi modellerin doğal gülümsemesini sağlıyor. Money denince birçok insan algıladığı gibi gülme refleksini tetiklemektedir. Fotoğraf çekiminde doğal gülüş için bu fotoğrafta gülümseme tekniğini kullanmanız işinize yarayacaktır.

2.Derin Nefes Alın Rahatlayın

Fotoğrafta gülümseme teknikleri arasında en önemli olan şey rahat olmaktır. Siz ne kadar rahatsanız gülümseme eylemini o kadar güzel ve kolay gerçekleştireceksiniz. Gergin olduğunuz sürece yüz kaslarınız o derecede gerilecek ve doğal gülümseme eylemini gerçekleştirmeniz olanaksız olacaktır.

3.Çekim Anında Kafanızı Sağa ve Sola Sallayın

Fotoğraf çekiliyorsunuz ve gülümseme eylemini tam olarak gerçekleştiremiyorsanız çekime 5 dk kadar ara verin ve bu sürenin sonunda tekrardan çekimlere başlayın. Çekim anında rahat davranarak kafanızı sağa ve sola eğlenceli şekilde sallayın ve bu hareketiniz sizin gülmenizi sağlamakla beraber savrulan sağlarınızın ahengi ile güzel fotoğraflar elde etmenizi de beraberinde getirecektir.

4.Sadece Ağzınızla Değil Gülümserken Gözlerinizle de gülümseyin

Oyunculuk modellik gibi hayatımızın birçok alanında doğal gülümsemenin önemi ile karşılaşıyoruz. Her şeyden önce gülümseme göz ile başlamalıdır. Yüz kasları ne kadar gevşek olursa doğal gülümseme o kadar rahat ve güzel oluşur.

Bu gülümsemeyi oluşturmak için modeller gülümseme teknikleri arasında yer alan ayna karşısında ağzı kapalı biçimde sadece gözlerini kullanarak gülümseme pratikleri konusunda kendilerine birazcık zaman ayırabilirler. Birçok ünlü model bu pratikleri yaparak fotoğrafta etkileyici ve dikkat çekici şekilde gülümsemeyi başarıyor. Sizde deneyerek sonucu gözlerinizle görün.

5.Gülümseme Şeklini Kilitleyin

Fotoğrafta gülümseme teknikleri arasında gülümseme şeklini kilitlemekte vardır. Ayna karşısında pratik yaparken yüzünüze en yakışan gülümseme şeklini belirleyin ve bu gülümsemeyi düzeltin.

Bu gülümseme şeklini kalıcı hale getirmek için parmak uçlarınızla dudaklarınızın sağ ve sol kenarına bastırın ve 6-7 saniye bekleyin. Bu gülümseme egzersizini gün içerisinde tekrarlayın. Yaptığınız egzersiz kasları uyaracağından dolayı gün geçtikçe yaptığınız egzersizin yararlarını göreceksiniz.

Fotoğraf çekimi göründüğü kadar basit değildir. Fotoğraf çekimi sırasında modeller ve fotoğrafçı arasında uyum olmalıdır. Bu uyumu yakalayamayan modeller güzel poz vermekte ve rahat olmakta oldukça zorlanıyorlar. Fotoğrafçınızı seçerken dikkatli olmalısınız. Sizin gerginliğinizi azaltmak için size yardımcı olacak ve samimi bir dile sahip olan fotoğrafçılar tercih etmelisiniz. Aksi takdirde çekim sırasında gerildikçe gerilecek ve fotoğraf çekiminde doğal gülüş içeren pozlar vermeniz bir o kadar zorlaşacaktır. Bir fotoğrafçı model gerildiğinde yeri gelince fıkra sizi kahkahalara boğmalı, yeri gelince dans edip fotoğraf çekimi sırasında geçen süreyi en verimli ve eğlenceli şekilde geçmesini sağlamalıdır. Eğer böyle bir fotoğrafçıya rastladıysanız şanslısınız demektir. Gülümseme teknikleri konusunda yardım almak istiyorsanız alanında iyi eğitim veren kurslara başvurmanızda fayda var.

[widget-23]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30