Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram ve Facebook Profilleri Nasıl Düzenlenmeli?

Profillerinizi En İyi Şekilde Gösterin! 

Instagram ve Facebook günümüzde en fazla tercih edilen sosyal medya platformlarının başında yer almaktadır. Hatta takipçi sayısını ciddi oranda artırmayı başaranlar tanınabilirliğini artırarak bu mecralardan gelir elde edebiliyor. 

Eğer Instagram ve Facebook’ta kişisel olarak ya da kurumsal olarak tanınabilirliğinizi artırmak istiyorsanız ınstagram profili düzenleme ve facebook profili düzenleme konuları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Yazımızın devamını okuyarak ürünlerinizin ya da kişisel olarak hesabınızın tanınabilirliğini artırmak için ınstagram hesabı düzenleme ve facebook hesabı düzenleme gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram Profili Düzenleme

Instagram tamamen görsellik üzerine kurulu bir platform olduğu için eğer instagramda ürünlerinizi, verdiğiniz hizmeti ya da kişisel hesabınızı tanıtmak istiyorsanız belli kuralara uyarak beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Instagram profili düzenleme konusunda bilmeniz gereken kurallar:

 • Renkli ve göz alıcı içerikler seçmelisiniz.
 • Efektleri olabildiğince doğal ve gerçeğe yakın şekilde seçmeli ve fotoğrafları bu doğrultuda düzenlemelisiniz.
 • Hashtag kullanırken fotoğrafın yansıttığı konu dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.
 • Keşfet sekmesini sıklıkla kullanarak profilinizdeki fotoğrafların da keşfete düşmesi için neler yapılacağını görmelisiniz.
 • Paylaşım sıklığını insanların aktifliğine göre ayarlamalısınız.
 • Instagram mesaj kısmını aktif bir şekilde kullanmalısınız.
 • Feediniz ile en uyumlu fotoğrafları paylaşmalısınız.
 • Takipçi satın almaktan kaçınmalısınız.
 • Karşılıklı etkileşim kurmaktan kaçınmamalısınız.

Facebook Profili Düzenleme

Facebook son zamanlarda gençlerin giderek uzaklaştığı bir platform olmakla birlikte yine Instagram gibi görselliğin ön planda olduğu bir platformdur. Facebook’ta ürünlerinizi, verdiğiniz hizmeti ya da kişisel hesabınızı tanıtmak istiyorsanız belli kuralara uyarak beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Facebook profili düzenleme konusunda bilmeniz gereken kurallar:

 • Herkesin ilgisini çekebilecek fotoğraflar eklemeli ve açıklamaları bu doğrultuda yazmalısınız.
 • En doğru efektleri seçmeli ve fotoğraflarınızı ona göre düzenlemelisiniz.
 • Fotoğrafınız ve hizmetiniz ile alakalı hashtagler kullanmalısınız.
 • Paylaşım sıklığını insanların aktifliğine göre ayarlamalısınız.

En İyi Fotoğraflarla Instagram ve Facebook Profillerinizi Düzenlemek İçin Kaliteli Fotoğraf Eğitimleri Alın! 

Instagram ya da Facebook hesabınızda sergilemek istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını kendiniz çekerek fotoğraflarınızı verdiğiniz hizmetler için hesabınızda paylaşabilirsiniz. Dilerseniz ürün fotoğrafçılığı dilerseniz moda ya da düğün fotoğrafçılığı gibi konularda hesabınızı en iyi şekilde oluşturabilirsiniz. Profilinizi en iyi şekilde düzenlemek ve yansıtmak için kaliteli eğitimler alabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak bu noktada fotoğrafçılık kursu ile sizlere kapsamlı bir eğitim programı sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Çekim açılarından ışıklandırmaya, fotoğrafçılık ekipmanlarından kariyer fırsatlarına kadar pek çok teorik ve pratik bilgiyi  fotoğrafçılığı kursu ile kazanımlarınız arasına ekleyebilirsiniz. Ayrıca güçlü bir kariyere sahip olmak için kişisel gelişim kurslarımızdan da yararlanabilir, kendi markanızı oluşturma sürecinde rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

[widget-37]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30