Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medyada Paylaşılır Fotoğrafların Özellikleri

Kusursuz Fotoğraflar Nasıl Ortaya Çıkar?

Günümüz teknolojisinin en önemli parçasını oluşturan sosyal medya platformları, markaların ve kurumların ürünlerini tanıtmaları için, kişisel hesabı olanların ise kendini ve hayatını anlatmak için kullandığı mecralardır. Sosyal medyada ister kendinizi anlatın ister markanızı tanıtın ister kurumsal bir duruş sergileyin her ne olursa olsun özellikle instagram gibi tamamen görsel algıya dayalı sosyal medya platformlarında dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. 

Yazımızın devamında sosyal medyada fotoğraf paylaşmak ve sosyal medyada fotoğraf paylaşırken dikkat edilmesi gereken noktalara değindik. Eğer siz de sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusunu detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak sosyal medyada fotoğraf paylaşmak ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Fotoğraf Paylaşmak

Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusu akla ilk olarak Instagram’ı getirir. Instagram’da insanları etkileyerek takipçi sayınızı artırabilir ve fotoğraflarınızın beğenisini yükseltebilirsiniz. Peki, insanların ilgisini çeken fotoğrafların özelliklerini hiç düşündünüz mü? Gelin, birlikte bu fotoğrafların özelliklerini inceleyelim.

 Profiliniz İçin Uygun Temayı Oluşturun! – Sosyal Medyada Fotoğraf Paylaşmak

Instagram feedi adı verilen tema, fotoğraflarınızın tümünün yer aldığı profilinizin tamamını oluşturan yerdir. İnsanlar profilinize girdiğinde ilk olarak temanız göze çarpar. Bu sebeple sosyal medyada fotoğraf paylaşmak bir yana tek tek paylaştığınız fotoğraflar değil bir bütün halinde ortaya çıkan görüntü önemli olmalıdır. 

Temanıza Uygun Fotoğraf Düzenlemeleri Yapın! – Sosyal Medyada Fotoğraf Paylaşmak

Filtresiz bir profil teması oluşturmak ve fotoğrafların birbiri ile uyumlu görünmesi oldukça zordur.  Tutarlı bir tema oluşturmanın kolay yollarından biri sürekli olarak aynı filtreyi kullanmaktır. Ücretsiz ya da ücretli birçok uygulama ile instagram temanıza uygun pek çok filtre bulabilir ve fotoğraflarınızı bu filtrelere göre düzenleyebilirsiniz.

Etkileyici Açıklamalar Yazın! – Sosyal Medyada Fotoğraf Paylaşmak 

Fotoğraflarınızın filtresi ve teması kadar açıklamaları da oldukça önemlidir. Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak konusu yalnızca görsellikle ilgili olmamalıdır. Yazdığınız açıklamalar da fotoğrafınızın ilgi çekici olması için önemlidir. 

Hashtagler Kullanın! – Sosyal Medyada Fotoğraf Paylaşmak

Fotoğraflarınıza beğeni almak için yalnızca takipçilerinizin görmesi yeterli olmayabilir. Keşfete düşmek ve sizi takip etmeyen diğer insanlara ulaşmak için hashtagler kullanmalı, fotoğrafınızın konusu ile ilgili fotoğrafların arasında herkesin sizi görebileceği yerde olmalısınız.  

Sosyal Medyada Bilinirliğinizi Artırın! 

Kendi hesabınızın daha iyi görünmesini istiyorsanız sizin beğendiğiniz başka hesaplardan ilham alarak hesabınızda bu ilham doğrultusunda değişiklikler yapabilirsiniz. Instagram’da beğeni artırmak için özgün fotoğraflar ile belirli bir tema üzerinden ilerleyerek başka insanların da sizin hesabınızdan ilham almasını sağlayabilirsiniz. 

Herkes paylaşımlarının daha çok beğenilmesini ister. Siz de fotoğraflarınız için beğeni artırma yöntemlerini denedikten sonra takipçi sayınızın arttığını ve zamanla keşfete düştüğünüzü göreceksiniz. Keşfete düştüğünüzde daha çok insan size ulaşacak ve böylece beğenileriniz daha da artacak!

[widget-37]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30