Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi 9 Fotoğraf Malzemesi Markaları

Fotoğrafçılık Ekipmanları Arasında En Çok Tercih Edilenler

Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar, fotoğrafçılık malzemeleri öncesinde iyi bir marka fotoğraf makinesi almak isterler. Fotoğraf makinesini alanlar zamanla aksesuarlarını ve ekipmanlarını da alacakları için acele etmeyeceklerdir. Ancak yine de en iyi fotoğraf malzemesi markaları hakkında bilgi sahibi olmak, ilerleyen süreçlerde ekipman alırken yararlı olacaktır.

Tavsiye edilen, fotoğrafçılık kursu eğitmenlerinin ve profesyonellerin kullandığı fotoğrafçılık ekipmanları markaları:

1.Canon

Canon fotoğraf makinesi sektörünün devlerinden biri olduğu kadar fotoğraf malzemeleriyle de hem fotoğrafçıların hem de eğitmenlerin gözdesi. Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar makinelerini Canon ya da Nikon olarak belirlerken aksesuarlarını da bu iki markadan tercih ederler. Canon fotoğrafçılık ekipmanları açısından; DSRL lens, konvektör, lens adaptörleri, fotoğraf makinesi lensleri kapakları, tepe flaş, macro ring flaş, flaş aksesuarları, tetikleyiciler, ışık ölçüm cihazları, tripod, monopod, uv filtreler, polarize filtreler, nd filtreler, close up filtreler, infrared (kızılötesi) filtreler, paraflaş ve reflektörler sunmaktadır. Fotoğrafçıların zengin bir ekipman deposu oluşturmalarını sağlamaktadır.

2.Nikon

Fotoğrafçılık ekipmanları arasında Nikon markasının modelleri de Canon ile yarışıyor. Lens ve filtreleri, objektifleri, flaşları ve harici kartları ile fotoğrafçılar açısından zengin bir ekipman kaynağıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları en büyük avantajlarıdır. Fotoğraf makinesi aksesuarları açısından da tercih edilmektedir.

3.Sony

Sony sadece fotoğraf makinesi değil, video kamera sektörünün de vazgeçilmezi. Her sene geliştirdiği kamera teknolojisi ile birbirinden kullanışlı video kameraları meraklılarına sunuyor. Sony fotoğrafçılık malzemeleri arasında ise; fotoğraf makinesi lensleri, paraflaşlar, çantalar, stüdyo aydınlatma sistemleri, kayıt aksesuarları yer alıyor. Fotoğrafçı olmak isteyenler ya da fotoğrafçılık eğitimi alanlar için kolay kullanım ekipmanlar satın alınacak bir marka olarak görülüyor.

4.Panasonic

Panasonic fotoğraf malzemeleri arasında; profesyonel kameralar, led ışıklar, lensler, rail kitleri, uzaktan kumanda, rail kontrol ve flaşlar bulunur. Özellikle stüdyo fotoğrafçılığı yapacak olanlar Panasonic marka fotoğraf ekipmanlarını tercih edebilirler.

5.Samsung

Açı lens ve makro lens ihtiyaçlarınızı Samsung markası ile karşılayabilirsiniz. En iyi fotoğraf malzemesi markaları arasında yer alan Samsung, aynı zamanda video kameralarıyla çekim çalışmalarınızda da size destek olur. Aynı zamanda fotoğraf makinesi aksesuarları açısından Samsung, sektördeki en iyi markalardan biridir.

6.Hensel

Fotoğraf malzemeleri denince akla ilk gelen markalardan olan Hensel, paraflaş setleri, reflektörleri, sürekli ışıkları, stripbox ve softbox malzemeleri, softbox adaptörü, jenaratör kafaları ile fotoğrafçıların her türlü ihtiyacını karşılamaktadır. Fiber optik, ray sistemleri, recevier de Hensel markasının kullanıcılarına sunduğu diğer fotoğraf ekipmanları ve aksesuarlarıdır.

7.Tamron

Tamron fotoğraf makinesi lensleri ve aksesuarları açısından oldukça önemli bir marka. USD ve tele lensleri fotoğrafçıların favorilerinden. Aynı zamanda filtreleriyle de farklı marka fotoğraf makinelerine uyum gösteren kullanışlı bir markadır. Fotoğrafçılık malzemeleri ihtiyaçları Tamron ile karşılanabilir.

8.Weifeng

En iyi fotoğraf makinesi markaları arasında Weifeng de var. Şemsiyeli reflektör, filtreler, reflektör, senkron adaptörü, bağlantı aksesuarları, stüdyo fon sistemleri ile fotoğrafçıların tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fotoğraf malzemeleri için iyi bir markaya ihtiyaç duyanlar Weifeng’i tercih edebilir.

9.Samyang

Samyang özellikle lens setleri ile biliniyor. 10 bin TL’yi bulan ancak 5’li setler halinde satılan lensler, fotoğrafçıların gözdesi. Farklı marka fotoğraf makinelerine uyumlu olması da bir diğer avantajı. Fotoğrafçılık dersi için uygun olmasa da profesyonel kariyere sahip fotoğrafçılar için ideal olacaktır.

Dünyaca ünlü bu markalar profesyonel fotoğrafçılar tarafından tercih ediliyor. Siz de fotoğrafçılık malzemeleri ve fotoğraf makinesi aksesuarları ihtiyaçlarınızı yukarıdaki markaların kaliteli ürünleriyle karşılayabilirsiniz. İyi bir fiyat araştırması yaptıktan sonra tabi…

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30