Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kişisel Gelişim Kursu Fiyatları – 200 TL’den Başlayan Kişisel Gelişim Eğitimleri!

Kişisel Gelişim Eğitimi Fiyatları Ne Olmalı? Kişisel Gelişim Kursu Ücretleri Kaç TL'den Başlar!

Kişisel gelişim çılgınlığı ile hemen her ay bir kişisel gelişim kursu açılıyor. Bu kadar çok kişisel gelişim kursunun olması da ortaya farklı eğitim fiyatları çıkmasına sebep oluyor. 200 TL’ye bile bir diksiyon kursu, beden dili kursu, etkili iletişim kursu bulabiliyorsunuz. Hatta kişisel gelişim kursları ücretsiz seçenekleri bile karşınıza çıkabiliyor. Ancak bu elbette sağlıklı değil. 200 TL’ye kişisel kişisel gelişim eğitimi olmaz…

İyi bir kişisel gelişim eğitimi almanız için ortalama kişisel gelişim kursu fiyatları 1250 – 2500 TL arasında olmalıdır. Peki neden olur, neden olmaz? Hangi fiyat aralığında nasıl bir hizmet ve eğitim alacağınızı, neden kişisel gelişim kursu ücretlerinin bu kadar düşük olmaması gerektiğini yazımızın devamında tüm detaylarıyla açıklıyoruz.

200 TL – 500 TL Arası Kişisel Gelişim Kursları – Neler Beklememelisiniz?

Bütçenize göre bir kişisel gelişim kursu aramanız çok normal ve seçenekleriniz arasından ucuz olanları tercih etmeniz de yanlış değil. Ancak eğitim sektöründe fiyatların, eğitim kurumunun kalitesine göre değiştiğini bilmelisiniz. Kişisel gelişim kursu fiyatları; eğitim merkezinin deneyiminden, kurs programının detaylarından, sunduğu imkanlardan hatta konumundan bile etkilenmektedir.

Kişisel gelişim kursu ararken 200 TL’den başlayan 4 – 5 haftalık hatta 2 – 3 aylık kişisel gelişim eğitimleri karşınıza çıkabilir. Ancak bu eğitim merkezlerinin neden kişisel gelişim kursu ücretleri için bu kadar düşük rakamlar verdiklerini düşünmeniz gerekir.

Genel olarak baktığımızda kişisel gelişim kursları fiyatları aylık ya da kur başına 200 – 500 TL gibi bir rakam aralığındaysa hem bu kurumun MEB ruhsatlı olmadığını hem de eğitim içeriklerinin yetersiz olduğunu söyleyebiliriz. Bir eğitim kurumunun yasal olarak MEB ruhsatı olması gerektiğini düşündüğümüzde 200 TL kişisel gelişim kursu fiyatları, eğitim merkezinin MEB ruhsatı olsa dahi standartları karşılamadığını göstermektedir. Bu gibi kurumlara kayıt yaptırdığınızda eğitim sürecinde ve sonrasında sizinle ilgilenmeyen, sorun ve sorularınızı çözümsüz bırakan, ilgisiz ve yetersiz tavırlarla karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca 200 – 500 TL gibi kişisel gelişim kursu fiyat aralığında olan eğitim merkezlerinde uzman eğitmenler yerine birkaç sertifikalı kişisel gelişim eğitmenlerinden ders alma riskiniz olacaktır. Hijyenik olmayan küçük ve kalabalık sınıflar, ekipman ve teknoloji yetersizliği, ulaşım alternatiflerine uzaklık da sizi bekleyen durumlar arasında. Evet, 200 ya da 300 TL’ye de kişisel gelişim eğitimi alabilirsiniz ancak hem eğitim kalitesi hem kurumun profesyonelliği hem de bulunduğunuz ortam beklentilerinizi karşılamayacaktır. 200 TL kişisel gelişim eğitimi fiyatları sizi yanıltmasın, hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcamayın.

500 TL – 1000 TL Aralığındaki Kişisel gelişim Kursları – İyi mi Kötü mü?

Kişisel gelişim eğitimi fiyat skalasında bir üst aşamada karşınıza 500 ile 1000 TL arası kişisel gelişim kursları çıkar. Kişisel gelişim kursları fiyatları açısından bu rakam size fazla gelebilir ancak bu kurslar da beklentilerinizi yeterince karşılamayacaktır. Bu eğitim merkezleri, öğrenci portföyünü büyütmek için çalışan amatör kişisel gelişim kurslarıdır ve kişisel gelişim eğitimi fiyatları bu nedenle ortalamanın altındadır.

Bu aralıktaki kişisel gelişim kursu fiyatları sizin için uygunsa ve eğitiminizi bu kurumlardan almak istiyorsanız eğitim programının yeterli ya da kullanışlı olmayacağını, imkanların ve sınıf konforunun sizi tatmin etmeyebileceğini, özel ilgi ve alaka bulamayacağınızı bilin. Bütçeniz kısıtlı ise kişisel gelişim kursu fiyat aralıklarını bu düzeyde tutan kursları tercih edebilirsiniz ancak tam anlamıyla kendinizi geliştirmeye bilirsiniz.

Sosyal alanları ve etkinlikleri olmayan, öğrendiklerinizi uygulama fırsatı bulamayacağınız, yeterince ilgi göremeyeceğiniz bir kurs ortamına razı olacağınızı aklınızda bulundurun.

1250 TL – 2500 TL Kişisel gelişim Eğitim Ücreti Talep Eden Kurumlar - Kişisel Gelişim Kursu İçin Çok Mu?

Kişisel gelişim kursu fiyatları; eğitim merkezinin sunduğu imkanlara ve beklentilerinize göre değişir. Dolayısıyla iyi bir kişisel gelişim kursundan eğitim almak istiyorsanız 1250 – 2500 TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Bu fiyat aralığındaki kişisel gelişim kurslarının sektörde yıllardır hizmet veren, MEB ruhsatı olan ve MEB standartlarını karşılayan bir kurum olmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca bu kurslarda alacağınız kişisel gelişim eğitimi sonunda “MEB Kişisel Gelişim Kursu Sertifikası” alırsınız. Bu da hem mesleki hem sosyal hayatınıza katkı sağlar.

Kişisel gelişim kursları fiyatları 1250 TL’den başlayan eğitim merkezlerinde deneyimli eğitmenlerden ders alırsınız ve eğitim salonları hijyenik ve konforludur. Aynı zamanda kişisel gelişim eğitimleri için gerekli teknoloji ve ekipmanlar da sınıflarda yerini almıştır. Bu eğitim kurumları farklı ulaşım seçeneklerine yakın ve merkezi bir konumda, otopark, bahçe ve sosyal alanlar içeren, keyifle eğitim alacağınız kurumlar olarak paranızın ve zamanınızın karşılığını sizlere verecektir.

Kişisel gelişim eğitim ücreti olarak 1250 – 2500 TL gibi bir kurs ödemesi yaptığınız bu kurumlarda eğitim danışmanları ve eğitmenlerin sizlerle özel olarak ilgilenmesini, gelişiminizi takip etmelerini, ders telafi imkanı sunmalarını beklemelisiniz. Aynı zamanda aldığınız kursa bağlı olarak stüdyo uygulamaları, sahne pratikleri, performans çalışmaları da eğitiminizi pekiştirmek için bulacağınız imkanlar arasında olacak.

Eğitime Göre Kişisel Gelişim Kursu Fiyatları

Kişisel gelişim kursu fiyatları eğitim kurumunun sektördeki deneyimi, eğitmenlerinin uzmanlığı, eğitim salonlarının konforu, araç gereç donanımı ve sosyal imkanlarına göre belirlenmenin yanında alacağınız eğitimin türüne göre de değişecektir. Kişisel gelişim eğitimi fiyatları diksiyon kursları için farklı, beden dili kursları için farklı olacaktır.

Mesleki yaşamda işinize çok yarayacak; Diksiyon, Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Algı Teknikleri ve İkna Becerileri, Etkili Sunum Becerileri, Kurum Kültürü, Zor Durumlarla Başa Çıkma, Kişisel İmaj Yönetimi, Kurumsal Yazışma Teknikleri, Motivasyon Teknikleri, Liderlik gibi eğitimlerin program süreleri, alacağınız kur sayısı, ders içerikleri, özel ya da grup dersleri gibi faktörler ücretlerini belirleyecektir.

Aynı zamanda kişisel gelişim kursu fiyatları; fotoğrafçılık, yaratıcı drama, dans, hızlı okuma, hafıza teknikleri, oyunculuk, müzik ve resim gibi eğitimlerde ise daha farklı olacaktır.

Ancak hepsi için geçerli olan durum; eğitim kurumunun kalitesi, eğitmenlerinin deneyimi, kurs imkanları, konumu, sosyal alanlarının olup olmaması, eğitim sonrası ilgi ve destelerinin kişisel gelişim kursu fiyatları üzerinde etkili olduğudur.

Önce Görün Sonra Kayıt Yaptırın! Paranızı ve Zamanınızı Boşa Harcamayın!

Kişisel gelişim eğitimi fiyatları değişkenlik gösteriyor evet ama iyi bir kursu nasıl anlayacaksınız? Ne yazık ki ülkemizde, deneyimsiz kişiler ve merdiven altı diye tabir ettiğimiz kaçak eğitim firmaları, ucuz fiyat politikaları ve MEB müfredatından uzak eğitimlerle bu durumun farkında olmayan kursiyerlerin hayallerini ve vakitlerini çalıyorlar. Her yıl kişisel gelişim eğitimi almaya başlayan öğrenciler yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

Siz de onlardan biri olmak istemiyorsanız kişisel gelişim kursu fiyatları öncesinde ilk olarak; Kurumun Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup olmadığına, eğitmenlerin deneyimine, eğitim içeriklerinin yeterliliğine, eğitim salonlarının konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarına ve sosyal alanlarının çeşitliliğine bakmalısınız. Kişisel gelişim kursu kaydı yaptırmadan önce mutlaka kurumu ziyaret ederek sınıflarını, imkanlarını, ulaşım alternatiflerini incelemelisiniz, eğitmenlerinizle tanışmalısınız.

Özetle; kişisel gelişim kursu fiyatları 200 TL’den başlayarak 2500 TL’ye kadar çıkıyor. Hatta daha yüksek rakamlarla bile karşılaşabiliyorsunuz. Kişisel gelişim kursları fiyatları, her ne kadar bütçeniz için önemli olsa da yapmanız gereken bahsettiğimiz hususlara dikkat etmek. Kurumun sektördeki deneyiminden mezunlarının başarılarına, memnuniyet oranından eğitmenlerinin profesyonelliğine kadar her şeyi incelemelisiniz. Kişisel gelişim eğitimi fiyatları en son kriteriniz olsun, iyi bir eğitim almaya odaklanın!

[widget-58]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30