Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğraf Yürüyüşlerini Eğlenceli Hale Getirmek İçin 5 Önemli Tavsiye

Fotoğraf Gezinizi Keyifli Hale Getirin!

Fotoğraf yürüyüşleri, keyifli dakikalar geçirebilmek anlık ve güzel kareler yakalayabilmek için yapılan bir etkinliktir. Fotoğraf yürüyüşü kendinizle baş başa kalabilmeniz, fotoğraf çekim tekniğinizi geliştirebilmeniz ve stresten uzak keyifli dakikalar geçirebilmeniz için bir fırsattır.

Fotoğraf gezileri ve turlarının en büyük avantajı yeni insanlarla tanışma fırsatı yakalayıp bilgilerinizi paylaşabilmektir. Fotoğraf çekim gezisi sırasında tanıştığınız insanlarla bilgilerinizi paylaşabilir, yeni arkadaşlıklara adım atabilirsiniz. Tek başınıza yapacağınız fotoğraf yürüyüşleriyle de yeni yerler keşfedebilir, tekniğinizi geliştirecek çekimlere imza atabilirsiniz.

Fotoğraf yürüyüşünü eğlenceli hale getirmek için 5 önemli tavsiyemize göz atın…

1.Rotanızı belirleyin.

Fotoğraf yürüyüşü için önceden rota belirlemeniz çekimlerine kolaylık sağlayacaktır. Fotoğraf gezisi için önceden belirlediğiniz rota, kaybolmanızı önler, vaktinizi verimli kullanmanızı sağlar. Bunun dışında ilginç fotoğraflar çekmek isterseniz, çekime çıkmadan önce farklı rotalar belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz rota fotoğraf yürüyüşleri için zaman kaybetmemenizi ve keyifli bir çekim yapmanızı sağlar.

2.Rahat olun.

Fotoğraf gezilerinden keyif almak istiyorsanız yanınıza alacağınız ekipmanlarınıza dikkat etmelisiniz. Kolay bir fotoğraf yürüyüşü gerçekleştirebilmek için kameranızı koyacağınız bir çanta alın. Rahat kıyafetler ve kaymayan bir spor ayakkabı giyin. Kamera askınızı da alın. Böylelikle fotoğraf gezisini rahat bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

3.Gereksiz makine ve ekipman almayın.

Fotoğraf gezileri genel olarak birkaç saat içinde yapıldığı için bu zaman dilimini bol bol fotoğraf çekerek değerlendirmeniz gerekir. Bu sebeple yanınıza sadece gerekli olan ekipmanları almalısınız. Fotoğraf yürüyüşü yaparken yanınıza yedek pil ve hafıza kartı almanızda fayda vardır. Onun dışında bu zamanı güzel kareler çekebilmek için ayırmalısınız.

4.Tek lens ile çekim yapın.

Fotoğraf gezileri yaparken çektiğiniz kareleri doğru bir kompozisyon ile bütünleştirmek isterseniz doğru bir lens seçimi yapmalısınız. Ağaçları, kuşları, ilginç görüntüleri ve farklı kareleri çekebileceğiniz bir lens yanınızda olmalıdır. Fotoğraf gezisi için bir makro lens seçimi yapmanız, istediğiniz konuları yakından çekmenizi sağlayacaktır.

5.Her an çekime hazır olun.

Fotoğraf yürüyüşü yaparken karşınıza çıkan ilginç ve güzel kareleri kaçırmamak için her an çekime hazır olmalısınız. Çekime hazır olmanız kısıtlı olan zaman diliminde istediğiniz kadar fotoğraf çekmenizi sağlar. Fotoğraf yürüyüşü sırasında karşınıza çıkan kareleri yakalayabilmek ve tekrarı olmayacak sahneleri çekebilmeniz için kameranızı açık tutmalısınız.

Size verdiğimiz 5 önemli tavsiye fotoğraf yürüyüşlerinizi daha keyifli ve eğlenceli hale getirmek içindir. Yazımızı sonlandırmadan bir tavsiyede daha bulunmak isteriz. Fotoğraf gezisi sırasında yanınızda bir kartvizit bulundurmanızda fayda vardır. Fotoğraf yürüyüşü yaparken yeni insanlarla tanışabilir ve fotoğrafçılık bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Yeni tanışacağınız insanlar size farklı bir yol izlemenize yardımcı olabilir. Bu da sizin fotoğrafçılık kariyerinizde yeni bir adım atmanızı sağlayabilir. Hatta bir sonraki fotoğraf gezisine onlarla da çıkabilirsiniz.

[widget-22]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30