Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğraf Makinesi Çantası Nasıl Seçilir?

Fotoğraf Makinesi Ekipmanlarınıza ve İhtiyaçlarınıza En Uygun Çantaya Karar Verin!

Fotoğraf makinesi çantası fotoğrafçılar için çok önemli bir ekipmandır. Fotoğraf makinesi çantası seçimi yaparken sağlıklı, kullanılabilir ve konforlu olmasına dikkat edilmelidir. Fotoğrafçının çanta alırken sahip olduğu ekipman sayısı ve ağırlığı, kullanacağı aksesuarlar, çekim planları ve lokasyonlar satın alınacak fotoğraf makinesi çantası üzerinde etkili olacaktır. Bu bilgiler fotoğraf makinesi çantası seçiminizde sizi yönlendirecektir. O halde sizinle fotoğraf makinesi çantası çeşitlerine bir göz atalım. Hangisini almanız gerektiği hakkında fikir verelim.

Fotoğraf makinesi çantası çeşitleri:

1.Valiz Tipi Çanta

Fotoğrafçılar arasında çok fazla tercih edilen ve Hard Case olarak da alınan valiz tipi çanta fotoğrafçılar için idealdir. Valiz tipi çantalar ekipmanları dışarıdan gelebilecek etkilere karşı korur. Genellikle tekerlekli çantalardır. Tekerlekli oluşundan dolayı seyahat esnasında kolaylıkla taşınabilir.

Sert plastik maddesinden yapılması son derece sağlam olmalarını sağlayan bu fotoğrafçı çantalarının bazı eksi yönleri bulunuyor. Valiz tipi çantaların boyutu ve ağırlığı dezavantajlı yönleridir. Bu çantalar çekim esnasında dolaştırılmazlar. Bu fotoğraf çantaları uzun fotoğraf gezileri için idealdir.

2.Omuz Çantası:

Kullanımı oldukça rahattır. Gün içerisinde kullanılan çantaların görünümüne benzer. Bu fotoğraf makinesi çantasının avantajları; ekipmanlara hızlı ulaşım ve estetik görünümdür. Dezavantajı ise taşıma süresinin uzaması ile omuzda ağrılara sebep olmasıdır. Bu fotoğraf makinesi çantaları yağmur geçirmez özelliğe sahip malzemeden yapılmaktadır ve oldukça dayanıklıdır.

3.Bel çantası:

Bu tüp fotoğraf çantaları az ekipmanı olan fotoğrafçılar için iyi bir seçim olabilir. Bu fotoğraf makinesi çantası bele bir kemer gibi takılarak kullanılır. Bel çantasının avantajı arasında ekipmana kolayca erişim imkanı da yer almaktadır. Dezavantajı ise yeterli hacme sahip olmamasıdır.

4.Sırt Çantası

Fotoğrafçılar tarafından sık kullanılan fotoğraf makinesi çanta tiplerinden biridir. Sırt çantası hacim yönünden büyük olması ile çok avantajlıdır. Fotoğraf makinesi ekipmanlarına ihtiyacınız olduğunda çantayı sırtınızdan yere indirerek ekipmanı almanız vakit kaybetmenize neden olabilir ve her seferinde fotoğraf makinesi çantasını koyacak sağlam bir yer bulmanız konusunda sizi zorlayabilir.

5.Yarım Sırt-Yarım Omuz Çantası

Tek omuzda asılan bu fotoğraf çantalarına Sling Shot ya da Sling Bah adı verilir. Bu fotoğraf çantasının en önemli avantajı ekipmana kolay şekilde erişmenize izin vermesidir. Dezavantajı ise tek omuzda taşınacağından omuz ağrılarına neden olmasıdır.

Fotoğrafçılıkta ekipman ve ekipmanı korumak çok önemlidir. Bu ekipmanları sağlam ve kaliteli fotoğraf makinesi çantaları yardımı ile koruma imkânı bulabilirsiniz. En rahat ve amacınıza en uygun fotoğraf makinesi çantasını seçerek makine ve ekipmanlarınızı çekimler esnasında güvende tutabilirsiniz. Fotoğraf çantasını alırken fiyat, taşınabilirlik, rahatlık, kullanım kolaylığı, sağlamlık, marka gibi faktörler çok önemlidir. Fotoğraf makinesi çantası almayı düşünüyorsanız mutlaka bu noktalara dikkat etmelisiniz. Fotoğraf makinesi çantası ihmal edilirse tüm ekipmanlarınıza zarar gelebileceğini unutmayın. Fotoğraf makinesi çantanız yoksa en yakın zamanda bu eksikliği giderin! Aksi halde elinizdeki ekipmanları da kaybedebilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30