Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Youtuberlar İçin Video ve Kurgu Eğitimi

Fenomen Olmak İsteyenler Bu Atölyeyi Kaçırmasın!

Son yıllarda Youtube videoları çekmek ve bu videolardan para kazanmak çok moda oldu. Özellikle Instagram fenomenleri, ünlüler ve ünlü olmak isteyenler soluğu Youtube’da alıyor. Makyaj videoları, güzellik ve bakım videoları, teknolojik incelemeler, oyun videoları, ürün tavsiyeleri, yemek tarifleri, daha neler neler… Youtube’da herkes kendi tarzını yansıtabiliyor.

Siz de Youtube kanalı açmak istiyor, nereden başlayacağınızı bilemiyor ya da sadece video çekmeyi ve etkili paylaşım yapmayı öğrenmek istiyorsanız Youtuberlar İçin Video ve Kurgu Eğitimimiz ile ilk adımı atabilirsiniz. 4 hafta 16 saat süren Youtuberlar İçin Özel Video ve Kurgu eğitiminde ihtiyacınız olan ekipmanları nasıl satın alacağınızdan başlayarak dikkat çeken efektlere kadar video yapımına dair her şeyi öğreneceksiniz.

Youtube kanalınızla binlerce kişiye ulaşın!

Youtube abone sayınızı arttıracak, ününüze ün katacak ya da ünlenmenizi sağlayacak videolar için eğitim almanız diğer youtuberlardan 1 adım önde olmanızı sağlayacak. Her gün binlerce videonun yüklendiği Youtube’da kaliteli videolarla sıyrılmak istiyorsanız Youtuberlara Özel Video ve Kurgu Eğitimi sizi bekliyor.

   

[widget-8]

Youtuberlar İçin Video ve Kurgu Eğitimi Programı

Youtube kanalından kazanç sağlamak isteyenler buraya! Instagram’da tanınan biriyseniz ya da tanınmak istiyorsanız, farklı platformdaki takipçilerinizi Youtube kanalınıza çekme niyetiniz varsa, ünlü markalarla reklam işbirliği yapmak istiyorsanız, gezip gördüğünüz yerleri anlatacaksanız, bilgi ve deneyimlerinizi paylaşacaksanız Youtube için video yapmayı bu eğitimde öğrenebilirsiniz. Eğitim programına biraz yakından bakalım.

1.hafta Youtuberlar için video ve kurgu eğitiminde; Video ve kurgu eğitimine neden ihtiyacınız var? Ürün ve hizmet tanıtımında videonun gücünü nasıl kullanırsınız? Firmanızı ve çalışmalarınızı nasıl daha iyi anlatırsınız? Görsel tanıtımlar insanları ne kadar etkiliyor? Video çekmek için hangi ekipmanlara ihtiyacınız var? Makine ve yardımcı gereçler arasından en iyi markalar hangisi? Film formatları neler? Kameranın parçalarını ve menülerini nasıl kullanacaksınız? Çekim yapmak için fotosanatsal beceri gerekiyor mu? Çekim ölçekleri ve açılar neler? Kamera hareketleri nasıl yönlendirilir? Kamera düzenekleri nasıl kurulur? Videoda kompozisyon ve hikaye neden önemli? Dikkat çekecek ve kendini izleten videoların sırları neler? Plan-sahne-sekans üçlüsüyle harikalar yaratın! Tanıtım, reklam, belgesel, klip ve kısa film yapım süreçleri ve yapım sonrası sizi neler bekliyor? Video senaryosu nasıl yazılır? Başlıklı konular işleniyor.

Youtube için video kursu 2.haftasında ise En yeni, kurgu tipleri nelerdir? Etkileyici bir kurgu için nasıl bir videoya ihtiyacınız var? Ürün ve hizmet tanıtımında hangi kurgu çeşitleri kullanılır? Röportaj, haber, belgesel, tanıtım filmi, drama, tralier ve video klip kurguları nasıl yapılır? 3 ana işlem (capture, import, export) nasıl yapılır? Prodüksiyon süreçlerinde sizleri neler bekliyor? Kaba kurgu ve ince kurgu ne demek? Kurgunun psikolojik etkileri nelerdir? Kurgu programlarının en iyisi hangisi? Adobe Premiere Programı arayüzü nasıl çalışır? Film ve videoda temel teknik kavramlar nelerdir? Klasör organizasyonu nasıl yapılır? Yeni proje nasıl oluşturulur? Videolar Premiere Pro İçerisine nasıl aktarılır? Selection, riple edit, razor, slide ve pen tool ne işe yarar? Pratik kurgu teknikleri ve klavye kısa yolları neler? Video hızlandırma, yavaşlatma ve kesme nasıl yapılır? Kesme çeşitleri ve kullanım alanları neler? Geçiş efektleri neler ve nasıl kullanılır? Temel video efektleri hangileri? sorularını cevaplıyoruz.

Youtube Videolarımızı Çarpıcı Hale Getiriyoruz!

Youtuberlar için video ve kurgu eğitimi ile temel video ve kurgu dışında profesyonel anlamda efekt yapmayı, ses mixlerini, tanıtım filmi çekmeyi, yeşil perde kullanımını öğretiyoruz.

Youtuberlar İçin Video ve Kurgu Eğitimi 3.haftasında; Tanıtım filmleri ve Instagram paylaşımları için video kurgusu nasıl yapılır? Tanıtım filmlerinin Youtube kurgusu farklı mı olmalı? İdeal reklam ve tanıtım filmi süreleri neler? Videoda markanızı ve hizmetlerinizi nasıl anlatacaksınız? Videoda ne kadar içerik olmalı? Görüntü işleme ve katman sistemi nedir? Siyah beyaz renk efekti, cinematic renk efekti nasıl yapılır? Motion ve keyframe nasıl kullanılır? Yazı efektleri nasıl kullanılır? Adobe After Effects ve Premiere’de yazı teknikleri neler? Timeline ve keyframe nasıl kullanılır? Işık ve renk teorisi nedir? Renk nasıl düzenlenir? Planlar nasıl birleştirilir ve kesilir? Devamlılık kurgusunda ekoller ve kurallar nelerdir? Color correction nasıl yapılır? Export ve convert nasıl uygulanır? Yeşil perde kullanımı nasıl olmalı? Video sonu ve başı nasıl karartılır? Zoom in ve out nasıl yapılır? Video titreşimi nasıl azaltılır? Logo nasıl eklenir? Yüz sansürleme ve bulanıklaştırma nasıl yapılır? konularına eğiliyoruz.

Youtuberlar İçin Video ve Kurgu Eğitimi son haftasında ise;

 • Youtube videolarında hangi müzikler kullanılır?
 • Firma, fabrika, otel, turistik mekan tanıtımlarında içerik nasıl yazılmalı, kim okumalı?
 • Ses ve görüntü seviyesi nasıl düzenlenir?
 • Görüntü ve ses birleştirme teknikleri neler?
 • Time effect ve freze frame nasıl yaratılır?
 • 2D-3D çalışmaları nasıl yapılır?
 • Ses kanalları nasıl ayrılır?
 • Ses efektleri, foleyler ve kullanımları nasıl olmalı?
 • Ses miksajının temelleri ve Premiere’de ses bandı nedir?
 • Adobe Audition ile ses temizleme, ses efekti verme, equalizer kullanmak ve Premiere ile entegre etmek işlemleri nasıl yapılır?
 • İki kişilik çekimler ile aks kuralı nedir?
 • Premiere’de sequence mantığı nedir?
 • Codecler, render almak nedir?
 • Render nasıl alınır?
 • Master kopya nasıl alınır?
 • Video nerelerde ve nasıl yayınlanır? konu başlıklarıyla eğitimimizi tamamlıyor, profesyonel bir video kurgucusu oluyoruz.

Youtube için video yapmayı öğreneceğiniz bu eğitimde hem takipçi sayınızı arttıracak hem de sosyal medya dünyasına kendinizden bir iz bırakacaksınız. Videolarınız daha kaliteli olacak, markalar sizi fark edecek ve kanalınızdan kazanç elde edeceksiniz.

[widget-20]

Youtuberlar İçin Video ve Kurgu Eğitimi Fiyatları

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket fiyatlarla eğitim olmaz! Öncelikle seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi gerekir, ardından ihtiyaçlarınıza ve size en uygun hobi ya da mesleki fotoğrafçılık eğitimleri eğitim danışmanları ve eğitmeniniz tarafından belirlenmelidir. Telefonda ya da internet sitelerinde fiyat veren kurumların amacı eğitim vermek değil aylık kotalarını doldurmaktır. Bu nedenle paket eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durun, size değer verecek eğitim merkezlerinden hizmet alın. Youtuberlar için video ve kurgu eğitimi fiyatları hakkında bilgi almak için gelin, misafirimiz olun.

Alanında Uzman Eğitmenlerle Ayrıcalıklı Bir Kurs!

Youtuberlar İçin Video ve Kurgu Eğitimi; Avrupa standartlarında, bireysel bilgi ve beceri odaklı olup alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Pedagojik eğitim ilkelerini bilen, görsel sanatların gelişmesine kendini adamış, Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile keyifli bir eğitim sizleri bekliyor.

%100 öğrenme garantili, sertifikalı, ders telafi imkanı olan, sergi ve sanat aktiviteleri düzenleyen, aile ortamının samimiyetini sunan, öğrenci yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursları arasında yer alan Foto Life Akademi’den eğitim alma ayrıcalığını hemen yaşayın!

Etkinliklerimize de katılmayı unutmayın!

Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor! Öğrencilerin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

[widget-36]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30