Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çiftlere Özel Fotoğrafçılık Kursu

Ortak Hobilerinizle Keyifli Vakitler Geçirin!

Sevgilinizle ya da eşinizle ortak hobilerinizi hayata geçirmek istemez misiniz? İsterseniz doğum gününde, ister evlilik yıldönümünüzde, isterseniz dilediğiniz herhangi bir anda ona hayatının en keyifli hediyelerinden birini verebilirsiniz.

Çiftlere Özel Fotoğrafçılık Kursu sayesinde sadece size özel bir eğitim alabilir ya da grup eğitimlerine katılarak sosyalleşebilir, temel fotoğraf çekim tekniklerini öğrenerek fotoğraf gezilerine katılabilir ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz. 4 ders 16 saat süren Çiftlere Özel Fotoğrafçılık Kursu ile sizi bir araya getiren fotoğrafçılık sanatının inceliklerini öğrenebilir, birlikte gezdiğiniz yerleri, beraber geçirdiğiniz vakitleri ve en mutlu anlarınızı profesyonelce ölümsüzleştirebilirsiniz.

Aşkınızı çektiğiniz fotoğraflarla anlatın!

Çiftlere özel fotoğrafçılık kursu sayesinde hem birlikte vakit geçirebilir hem de ilişkinize hareket katabilirsiniz. Sevgilinizin doğum gününde ya da yıl dönümünüzde ona fotoğrafçılık eğitimi armağan edebilirsiniz. Sıradan bir çift olmak istemiyorsanız ilişkinize fotoğraf sanatını katın!

   

[widget-8]

Çiftlere Özel Fotoğrafçılık Kursu Programı

Sevgilinizle ya da eşinizle ortak hobilerinizi hayata geçirmek isterseniz ona hayatının en keyifli hediyelerinden birini verebilirsiniz. Çiftler için fotoğrafçılık kursu sayesinde artık güzel anlarınız amatör fotoğraflarda kalmayacak! Çocuklarınıza hatta torunlarınıza fotoğraflarınızı göstermek istiyorsanız hemen kayıt yaptırın. Çiftlere özel fotoğrafçılık kursunda ne öğretiliyor, bakalım mı?

1.ders fotoğrafçılık kursu programında; Fotoğraf nedir? Fotoğraf sanatı ve kültürü nasıl gelişti? İlk çekilen fotoğraftan günümüze uzanan fotoğraf yolculuğu serüveni nasıl şekillendi? Fotoğraf makineleri ve objektif çeşitleri nelerdir? Fotoğraf makinesi çalışma prensibi nedir? Görüntü oluşumu nasıl olur? Yeni başlayanlara, fotoğraf tutkunlarına ve profesyonellere, bütçe ve kullanım alanlarına göre marka ve model tavsiyeleri nelerdir? Fotoğraf makinesi ve lens alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler? Çekim türüne göre hangi tip fotoğraf makinesi ve objektif kullanılır? Hafıza kartı alırken nelere dikkat edilmeli? Kaç GB hafıza kartı alınmalı? Parasoley ne işe yarar, hangi objektiflerde kullanılır? Uv/skylight filtrelerin önemi ve kullanıldığı yerler nereler? Polarize filtre hangi çekimlerde, nasıl kullanılır? konuları işleniyor.

İlk dersin 2.bölümünde ise; Fotoğraf çekimi için gerekli olan temel fotoğrafçılık kavramlarından diyafram, enstantane, ISO ayarları nasıl yapılır? Beyaz ayarı ve pozlama telafisi nedir ve nasıl kullanılır? Fotoğrafa nasıl etki eder? Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane ve otomatik modların ayarları nasıl yapılır? AF noktası nasıl seçilir? Çekim türlerine göre hangi modların kullanılması gerek? sorularına yanıt verilip pan, zoom in – zoom out teknikleri anlatılmaktadır.

Çiftlere Özel Işık ve Kompozisyon Eğitimi İle Devam Ediyoruz!

Temel fotoğraf çekim tekniklerini öğrendiğinize göre ışığı kullanmayı ve kompozisyon yaratmayı öğrenebilirsiniz. Romantik fotoğraflar çekmek için bu teknikleri bilmeniz şart!

Çiftlere özel fotoğrafçılık kursu devamında; Işığın parlaklık, yön, renk, kontrast gibi temel özellikleri nelerdir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nedir? Fotoğrafa olan etkisi ve ışığın foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Pozometre nasıl kullanılır? Ölçüm modları nedir ve nasıl kullanılır? Işık fotosanatsal olarak nasıl kullanılır? Direkt aydınlatma, açılı aydınlatma, ters ışık ve tepe aydınlatması nedir? konularını işliyoruz.  Aynı zamanda kompozisyon kuralları, 1/3 kuralı ve bu kuralın fotoğraflarda uygulanışı, fotoğrafta denge, yatay ve dikey kadraj ve çerçeve kullanımı, fotoğrafta simetri, fotoğrafta çizgiler, perspektif ve lenslerin fotoğrafa etkisi, arka planın kompozisyondaki rolü gibi kompozisyon kriterlerini kullanarak mutlulukları yakalamayı öğretiyoruz.

Çiftler için fotoğrafçılık kursu 3.dersi ise ilk 2 hafta teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Sultanahmet’te 4 saat uygulamalı çekim gezisi yapılır. Teoriği görülen konular eğitmen eşliğinde uygulamalı olarak gösterilir. Öğrencinin eksik kaldığını düşündüğü konular eğitmen gözetiminde uygulamalı olarak tamamlanır. Fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır? Hangi çekim modları kullanılır? Hangi objektifler kullanılır? Işık nasıl kontrol edilir? Kompozisyon nasıl oluşturulur? konuları üzerinde durulur, bol bol fotoğraf çekilir.

Çiftlere özel fotoğrafçılık kursu 4.dersinde Emirgan’da modelli çekim yapılır. Çiftler temelden başladıkları fotoğrafçılık maceralarını profesyonel çekimlerle sonlandırırlar. Çiftlere özel fotoğrafçılık kursu son gününde;

 • Gün ışığında model çekerken fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır?
 • Çekim modları (manuel, diyafram, enstantane,) neye göre belirlenir?
 • Hangi ölçüm modları( ortalama ışık, merkez ağırlıklı, nokta ölçüm, değerlendirmeli ölçüm) kullanılır?
 • Beyaz dengesi ayarı nasıl yapılır?
 • Hangi yardımcı malzemeler gerekir?
 • Model çekerken hangi tip objektifler kullanılır?
 • Minimum netleme mesafesi, maksimum diyafram açıklığı nedir? Model çekerken ışık nasıl kontrol edilir?
 • Doğru ışığın yönü nasıl bulunur?
 • Altın saat ve mavi saat nedir?
 • Doğal ve yapay ışık kaynaklarından nasıl yararlanılır?
 • Model çekerken kompozisyon nasıl düzenlenir?
 • Fon nasıl düzenlenir?
 • İlgi noktası nasıl oluşturulur?
 • Kritik an nasıl yakalanır?
 • Perspektif nasıl oluşturulur?
 • Sadelik nasıl sağlanır?
 • Alan derinliği nasıl kontrol edilir? Gibi konulara değiniyoruz.

Detaylı Çiftlere Özel Fotoğrafçılık Kursu Programını İnceleyin.

Bu eğitimin amacı; eşi ya da sevgilisiyle birlikte keyifli vakit geçirmek isteyenlere fotoğrafçılığın teknik ve pratik tüm bilgi ve becerisini kazandırmaktır. Uygulamalı dersler sonunda isteyen öğrenciler mesleki eğitimlere de devam edebilirler.

[widget-20]

Çiftlere Özel Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket fiyatlarla eğitim olmaz! Öncelikle seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi gerekir, ardından ihtiyaçlarınıza ve size en uygun hobi ya da mesleki fotoğrafçılık eğitimleri eğitim danışmanları ve eğitmeniniz tarafından belirlenmelidir. Telefonda ya da internet sitelerinde fiyat veren kurumların amacı eğitim vermek değil aylık kotalarını doldurmaktır. Bu nedenle paket eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durun, size değer verecek eğitim merkezlerinden hizmet alın. Çiftlere Özel Fotoğrafçılık Kursu fiyatları hakkında bilgi almak için gelin, misafirimiz olun.

Alanında Uzman Eğitmenlerle Ayrıcalıklı Bir Fotoğrafçılık Kursu!

Çiftlere özel fotoğrafçılık kursu; Avrupa standartlarında ve bireysel bilgi ve beceri odaklı olup alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile keyifli bir eğitim sizleri bekliyor.

%100 öğrenme garantili, sertifikalı, ders telafi imkanı veren, sergi ve sanat aktiviteleri düzenleyen, aile ortamının samimiyetini sunan, öğrenci yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursları arasında yer alan Foto Life Akademi’den eğitim alma ayrıcalığını hemen yaşayın!

Fotoğraf gezilerine katılmayı unutmayın!

Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor! Öğrencilerin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

[widget-17]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30