Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Gazetecilik Eğitimi

Artık Hiçbir Haberi Kaçırmayacaksınız!

Her şey gibi gazetecilik de her geçen gün dijital bir hal almaya başladı. Bu durum da hem gazetecilerin hem de gazeteci olmak isteyenlerin belli becerileri öğrenmesini gerektiriyor. Cep telefonu ile kaliteli fotoğraf ve video çekimi, fotoğraf seçebilme, etkili içerik oluşturma, radyo, TV ve web siteleri için multimedya haberler yapabilme bunlardan bazıları.

İster normal bir vatandaş ister gazeteci olun, dijital teknolojilerden yararlanmanız şart. Her zaman kameranız yanınızda olmayabilir ve cep telefonunuzla anı görüntülemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle hayatımıza giren dijital gazetecilik kavramına alışmanız lazım. Haber kanallarının artık bir Whatsapp haber hattı olduğunu düşündüğümüzde de amatör bir gazeteci olma şansınızın yüksek olduğunu söyleyebiliriz. O halde dijital gazetecilik eğitimi nedir? Hangi konuları kapsar? Yakından bakalım…

İnternet Haberciliğinde Uzmanlaşmak İsteyenlere Özel Eğitim!

Dijital Gazetecilik Eğitimi; haber platformu olarak sosyal medyanın kullanılması, dijital dünyanın perde arkası, haberde sanal gerçeklik ve grafik teknolojisi, mobil cihazlarda haber yazımı, Facebook ve Instagram’da canlı yayına hazırlanma, gazeteciler için Twitter kullanımı, sosyal medya kaynaklı bilgileri doğrulatma, internet haberciliğinde fotoğraf seçimi gibi ilginç konuları kapsamaktadır. Bu eğitim sonunda dijital haberciliğe hakim olursunuz.

   

[widget-8]

Dijital Gazetecilik Eğitim Programı

Teknolojiyi kullanarak etkili haberler yapmak, özel haber niteliği taşıyan anları yakalamak, cep telefonları ile fotoğraf ve video çekmek isteyen gazeteciler ve haberciler için hazırlanan eğitimde ilk olarak; Mobil çekim teknikleri nelerdir? Işık ölçümü nasıl yapılır? Akıllı cihazlar ile fotoğraf çekmek (ios iphone ve ipad uygulamalı ve android cihazlar) ne demek? Akıllı cihazlar üzerindeki kameranın diğer fotoğraf makinalarından farkı nelerdir? Akıllı cihazlar ile fotoğraf çekerken bilmemiz gerekenler neler? Netlik nasıl sağlanır? Işık ayarı nasıl yapılır? Beyaz dengesi nasıl ayarlanır? Mobil fotoğrafçılar için görüntü üretmek ve kaydetmek, kaydedilmiş görüntüleri son haline getirmek için hangi uygulamalar gerekli? Ekran aydınlığı ayarları, B&W modu özellikleri olan uygulamalar hangileri? Yüksek çözünürlükte kare fotoğraf çekmek için kullanılan uygulamalar neler? Değişen filmler ve lensler ile fotoğraf çekmeyi sağlayan uygulamalar hangileri? başlıklı konular işleniyor.

Ardından; Cep telefonumuzla dikkat çeken fotoğraf ve videolar için hangi aksesuarlara ihtiyacımız var? Fotoğraf makinesiz de iyi fotoğraf çekilir mi? Geniş açı ya da tele adaptörler ne zaman kullanılır? Portre, makro, panorama, manzara, mimari fotoğraflar telefonla nasıl çekilir? Yapay ve doğal ışıklar nasıl kullanılır? Doğal fonlar nasıl değerlendirilir? Yedekleme ve arşivleme nasıl yapılır? Fotoğraflar farklı bir telefona ve bilgisayara nasıl aktarılır? Soruları yanıtlanıyor.

Fotoğraf ve video haberciliğinde ustalaşacaksınız!

Dijital Gazetecilik Eğitimi dahilinde; Facebook ve Instagram gibi platformlarda canlı yayına geçerek haber yapmayı, çektiğiniz videoları nasıl yayınlayacağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca:

 • Cep telefonu ile net video nasıl çekilir?
 • Görüntü kirliliği ve titreşim nasıl önlenir?
 • Haber videosunun formatı nasıl olmalıdır?
 • Haber videosunda ne olmalı ne olmamalıdır?
 • Hangi olaylar haber niteliği taşır?
 • Ses ve görüntü seviyesi nasıl düzenlenir?
 • Görüntü ve ses birleştirme teknikleri neler?
 • Ses kanalları nasıl ayrılır?
 • İki kişilik çekimler ile aks kuralı nedir?
 • Render nasıl alınır?
 • Master kopya nasıl alınır?
 • Video nerelerde ve nasıl yayınlanır? konu başlıkları işlenerek dijital anlamda gazetecilik yapmanın teknikleri üzerinde duruluyor.

Cep telefonlarınızla internet haberciliği yapmayı öğreneceğiniz bu eğitimde hem haberci olarak kendinizi geliştirecek hem de dijital gazetecilik yaparak haberleşme dünyasına katkıda bulunabileceksiniz.

[widget-20]

Dijital Gazetecilik Eğitimi Fiyatları

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket fiyatlarla eğitim olmaz! Öncelikle seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi gerekir, ardından ihtiyaçlarınıza ve size en uygun hobi ya da mesleki fotoğrafçılık eğitimleri eğitim danışmanları ve eğitmeniniz tarafından belirlenmelidir. Telefonda ya da internet sitelerinde fiyat veren kurumların amacı eğitim vermek değil aylık kotalarını doldurmaktır. Bu nedenle paket eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durun, size değer verecek eğitim merkezlerinden hizmet alın. Dijital gazetecilik eğitimi fiyatları hakkında bilgi almak için gelin, misafirimiz olun.

Alanında Uzman Eğitmenlerle Ayrıcalıklı Bir Kurs!

Dijital Gazetecilik Eğitimi; Avrupa standartlarında, bireysel bilgi ve beceri odaklı olup alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Pedagojik eğitim ilkelerini bilen, görsel sanatların gelişmesine kendini adamış, Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile keyifli bir eğitim sizleri bekliyor.

%100 öğrenme garantili, sertifikalı, ders telafi imkanı olan, sergi ve sanat aktiviteleri düzenleyen, aile ortamının samimiyetini sunan, öğrenci yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursları arasında yer alan Foto Life Akademi’den eğitim alma ayrıcalığını hemen yaşayın!

Etkinliklerimize de katılmayı unutmayın!

Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor! Öğrencilerin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

[widget-17]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30