Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bloggerlara Özel Fotoğrafçılık Kursu

Daha Çok Takipçi İstiyorsanız, Bu Atölye Tam Size Göre…

Son yıllarda blogger olmak çok moda! Seyahat, moda, makyaj, yemek bloggerlarının sayısı gittikçe artıyor. Bu kalabalıktan sıyrılmak isteyenlerse daha çok kişiye ulaşmak, daha iyi fotoğraflar çekerek takipçi sayılarını arttırmak, potansiyel takipçilerini etkilemek için fotoğrafçılık eğitimi alıyorlar.

Siz de Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızda profesyonel fotoğraflar paylaşmak, daha çok takipçi kazanmak ve rakiplerinizden sıyrılmak istiyorsanız Bloggerlara Özel Fotoğrafçılık Kursu ile ilk adımı atmalısınız. 4 ders 16 saat süren Bloggerlara Özel Fotoğrafçılık eğitiminde temelden başlayarak fotoğraf çekmeyi öğrenecek, still life çalışmaları yapacak, etkileyici fotoğrafların sırrını öğreneceksiniz.

Bloğunuzu üst sıralara taşıyacak fotoğrafların sırlarını öğrenin!

Instragram ve diğer sosyal medya hesaplarınızda dikkat çeken ve beğenilen paylaşımlar yapabilmeniz için fotoğrafçılık eğitimi almanız şart. Son yıllarda blogger olmak moda ve yüzlerce blogger arasından sıyrılmanın en kolay yolu profesyonel fotoğraf çekmeyi öğrenmek. Hem takipçi ve beğeni sayılarınızın artması hem de çektiğiniz fotoğraflardan para kazanabilmek için Bloggerlara Özel Fotoğrafçılık Eğitimi sizleri bekliyor.

 

[widget-8]

Bloggerlara Özel Fotoğrafçılık Kursu Programı

Bloğundan kazanç sağlamak isteyenler buraya! Ünlü markalarla anlaşma yaparak reklam geliri kazanmak, dikkat çeken paylaşımlar yapmak, daha iyi fotoğraflar çekmek artık çok kolay. Eğer bir bloğunuz varsa ancak yeterince takipçiniz yoksa doğru fotoğraflar paylaşamıyorsunuzdur. Hem web sitelerinize hem de sosyal medya hesaplarınıza nasıl fotoğraflar paylaşmanız gerektiğini fotoğrafçılık eğitimi ile öğrenebilirsiniz. Peki bloggerlara özel fotoğrafçılık kursunda ne öğretiliyor? Eğitim programına biraz yakından bakalım.

1.ders bloggerlar için fotoğrafçılık kursu programında; Fotoğraf nedir? Fotoğraf sanatı ve kültürü nasıl gelişti? İlk çekilen fotoğraftan günümüze uzanan fotoğraf yolculuğu serüveni nasıl şekillendi? Fotoğraf makineleri ve objektif çeşitleri nelerdir? Fotoğraf makinesi çalışma prensibi nedir? Görüntü oluşumu nasıl olur? Yeni başlayanlara, fotoğraf tutkunlarına ve profesyonellere, bütçe ve kullanım alanlarına göre marka ve model tavsiyeleri nelerdir? Fotoğraf makinesi ve lens alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler? Çekim türüne göre hangi tip fotoğraf makinesi ve objektif kullanılır? Hafıza kartı alırken nelere dikkat edilmeli? Kaç GB hafıza kartı alınmalı? Parasoley ne işe yarar, hangi objektiflerde kullanılır? Uv/skylight filtrelerin önemi ve kullanıldığı yerler nereler? Polarize filtre hangi çekimlerde, nasıl kullanılır? konuları işleniyor.

İlk dersin 2.bölümünde ise; Fotoğraf çekimi için gerekli olan temel fotoğrafçılık kavramlarından diyafram, enstantane, ISO ayarları nasıl yapılır? Beyaz ayarı ve pozlama telafisi nedir ve nasıl kullanılır? Fotoğrafa nasıl etki eder? Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane ve otomatik modların ayarları nasıl yapılır? AF noktası nasıl seçilir? Çekim türlerine göre hangi modların kullanılması gerek? sorularına yanıt verilip pan, zoom in – zoom out teknikleri anlatılıyor ve çekim teknikleri öğretiliyor. Öğrendiklerinizi deniyor ve yavaş yavaş doğru paylaşımlar yapmaya başlıyorsunuz.

Bloggerlara Özel Işık ve Kompozisyon Eğitimi İle Devam Ediyoruz!

Temel fotoğrafçılık eğitiminden sonra 2.derste özellikle sosyal medya paylaşımlarında işinize yarayacak ışık ve kompozisyon konusu işleniyor. Konsept oluşturma ve styling üzerinde duruluyor.

Bloggerlara özel fotoğrafçılık kursu devamında; Işığın parlaklık, yön, renk, kontrast gibi temel özellikleri nelerdir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nedir? Fotoğrafa olan etkisi ve ışığın foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Pozometre nasıl kullanılır? Ölçüm modları nedir ve nasıl kullanılır? Işık fotosanatsal olarak nasıl kullanılır? Direkt aydınlatma, açılı aydınlatma, ters ışık ve tepe aydınlatması nedir? konularını işliyoruz.  Aynı zamanda etkili fotoğraflar üretmek için kompozisyon kuralları, 1/3 kuralı ve bu kuralın fotoğraflarda uygulanışı, fotoğrafta denge, yatay ve dikey kadraj ve çerçeve kullanımı, fotoğrafta simetri, fotoğrafta çizgiler, perspektif ve lenslerin fotoğrafa etkisi, arka planın kompozisyondaki rolü gibi kompozisyon kriterlerini kullanarak daha iyi fotoğraflar ortaya çıkarıyoruz.

Bloggerler için fotoğrafçılık kursu kapsamında 3.ders ise ilk 2 hafta teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Sultanahmet’te 4 saat uygulamalı çekim gezisi yapılır. Teoriği görülen konular eğitmen eşliğinde uygulamalı olarak gösterilir. Öğrencinin eksik kaldığını düşündüğü konular eğitmen gözetiminde uygulamalı olarak tamamlanır. Fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır? Hangi çekim modları kullanılır? Hangi objektifler kullanılır? Işık nasıl kontrol edilir? Kompozisyon nasıl oluşturulur? soruları uygulamalı olarak yanıtlanır.

4.ders ile birlikte Emirgan’da modelli çekim yapılıyor. Bloggerlar öğrendiklerini pratiğe aktararak iyi fotoğraf çekip çekemediklerini görüyorlar. Eğitmenler de anlık müdahalelerle doğru tekniklerin kalıcı hale gelmesini sağlıyor. Bloggerlara özel fotoğrafçılık kursu son gününde;

 • Gün ışığında model çekerken fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır?
 • Çekim modları (manuel, diyafram, enstantane,) neye göre belirlenir?
 • Hangi ölçüm modları( ortalama ışık, merkez ağırlıklı, nokta ölçüm, değerlendirmeli ölçüm) kullanılır?
 • Beyaz dengesi ayarı nasıl yapılır?
 • Hangi yardımcı malzemeler gerekir?
 • Model çekerken hangi tip objektifler kullanılır?
 • Minimum netleme mesafesi, maksimum diyafram açıklığı nedir? Model çekerken ışık nasıl kontrol edilir?
 • Doğru ışığın yönü nasıl bulunur?
 • Altın saat ve mavi saat nedir?
 • Doğal ve yapay ışık kaynaklarından nasıl yararlanılır?
 • Model çekerken kompozisyon nasıl düzenlenir?
 • Fon nasıl düzenlenir?
 • İlgi noktası nasıl oluşturulur?
 • Kritik an nasıl yakalanır?
 • Perspektif nasıl oluşturulur?
 • Sadelik nasıl sağlanır?
 • Alan derinliği nasıl kontrol edilir? Gibi konulara değiniyoruz.

Detaylı Bloggerlara Özel Fotoğrafçılık Kursu Programını İnceleyin.

Bu eğitimin amacı; bloğu olup etkileyici fotoğraflar çekmek, takipçi sayılarını yükseltmek ve markalarla işbirliği yaparak para kazanmak isteyen bloggerların fotoğraf çekmeyi öğrenerek profesyonel anlamda sosyal medya paylaşımları yapmalarını sağlamaktır.

[widget-20]

Bloggerlara Özel Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket fiyatlarla eğitim olmaz! Öncelikle seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi gerekir, ardından ihtiyaçlarınıza ve size en uygun hobi ya da mesleki fotoğrafçılık eğitimleri eğitim danışmanları ve eğitmeniniz tarafından belirlenmelidir. Telefonda ya da internet sitelerinde fiyat veren kurumların amacı eğitim vermek değil aylık kotalarını doldurmaktır. Bu nedenle paket eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durun, size değer verecek eğitim merkezlerinden hizmet alın. Bloggerlara Özel Fotoğrafçılık Kursu fiyatları hakkında bilgi almak için gelin, misafirimiz olun.

Alanında Uzman Eğitmenlerle Ayrıcalıklı Bir Fotoğrafçılık Kursu!

Bloggerlara özel fotoğrafçılık kursu; Avrupa standartlarında ve bireysel bilgi ve beceri odaklı olup alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile keyifli bir eğitim sizleri bekliyor.

%100 öğrenme garantili, sertifikalı, ders telafi imkanı veren, sergi ve sanat aktiviteleri düzenleyen, aile ortamının samimiyetini sunan, öğrenci yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursları arasında yer alan Foto Life Akademi’den eğitim alma ayrıcalığını hemen yaşayın!

Fotoğraf gezilerine katılmayı unutmayın!

Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor! Öğrencilerin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

[widget-17]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30