Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Doktorlara Özel Fotoğrafçılık Kursu

Hastalarınızın Fotoğraflarını Siz Çekin!

Estetik cerrahları, diyetisyenler ve diğer uzmanlık alanlarındaki doktorlar için özel çekim teknikleri, portföy oluşturma, sosyal medyada paylaşılacak kaliteli fotoğrafların sırları özel fotoğrafçılık eğitimlerinde saklı!

Artık bütün doktorlar sosyal medyada! Sosyal medya pazarlamasının gücünün farkında olan doktorlar hizmetlerini ve hasta memnuniyetlerini Instagram ve Facebook gibi platformlarda paylaşarak daha çok kişiye ulaşıyor ve hasta potansiyellerini arttırıyorlar.

Fenomen bir doktor olmak istiyorsanız bu atölye tam size göre…

Estetik cerrahları, diyetisyenler ve diğer uzmanlık alanlarındaki doktorlar için özel olarak hazırlanan Doktorlara Özel Fotoğrafçılık Kursu ile Web sitelerinizde, Facebook ve Instagram hesaplarınızda paylaşabileceğiniz kalitede, referansınızda yer alacak ve size daha çok müşteri kazandıracak, portföyünüze ekleyeceğiniz hasta fotoğraflarınızı çekmeyi öğrenebilirsiniz. Tüm online platformlarda fotoğraflarınızı yayınlayabilir, potansiyel hastalarınıza ulaşabilir, fenomen bir doktor haline gelebilirsiniz.

Zayıflattığınız danışanlarınızı, mükemmel burunlar yaptığınız hastalarınızı kaliteli görsellerle paylaşmak ister misiniz? Ünlü bir doktor olmanızı sağlayacak, sizi daha çok takipçiye ve hastaya ulaştıracak Doktorlara Özel Fotoğrafçılık Eğitimi’ni kaçırmayın. Dikkat çekin, takip edilin ve hastalarınızın güvenini kazanın…

   

[widget-8]

Doktorlara Özel Fotoğrafçılık Kursu Programı

Sosyal medyada ve web sitelerinizde hizmetlerinizi ve başarılarınızı etkileyici bir şekilde anlatmak istiyorsanız hemen temel fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayın. Doktorlar için fotoğrafçılık kursu programına yakından bakın…

1.ders fotoğrafçılık kursu programında; Fotoğraf nedir? Fotoğraf sanatı ve kültürü nasıl gelişti? İlk çekilen fotoğraftan günümüze uzanan fotoğraf yolculuğu serüveni nasıl şekillendi? Fotoğraf makineleri ve objektif çeşitleri nelerdir? Fotoğraf makinesi çalışma prensibi nedir? Görüntü oluşumu nasıl olur? Yeni başlayanlara, fotoğraf tutkunlarına ve profesyonellere, bütçe ve kullanım alanlarına göre marka ve model tavsiyeleri nelerdir? Fotoğraf makinesi ve lens alırken dikkat edilmesi gereken özellikler neler? Çekim türüne göre hangi tip fotoğraf makinesi ve objektif kullanılır? Hafıza kartı alırken nelere dikkat edilmeli? Kaç GB hafıza kartı alınmalı? Parasoley ne işe yarar, hangi objektiflerde kullanılır? Uv/skylight filtrelerin önemi ve kullanıldığı yerler nereler? Polarize filtre hangi çekimlerde, nasıl kullanılır? konuları işleniyor.

İlk dersin 2.bölümünde ise; Fotoğraf çekimi için gerekli olan temel fotoğrafçılık kavramlarından diyafram, enstantane, ISO ayarları nasıl yapılır? Beyaz ayarı ve pozlama telafisi nedir ve nasıl kullanılır? Fotoğrafa nasıl etki eder? Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane ve otomatik modların ayarları nasıl yapılır? AF noktası nasıl seçilir? Çekim türlerine göre hangi modların kullanılması gerek? sorularına yanıt verilip pan, zoom in – zoom out teknikleri anlatılmaktadır. Doktorlara özel fotoğrafçılık kursu ilk gününde makinenizin tüm teknik detaylarına hakim olacaksınız.

Doktorlara Özel Işık ve Kompozisyon Eğitimi İle Devam Ediyoruz!

Kliniğinizde, hastanede ya da stüdyoda etkileyici hasta fotoğrafları çekmek için ihtiyacınız olan şey ışık ve kompozisyon bilgisi olacak.

Doktorlara özel fotoğrafçılık kursu devamında; Işığın parlaklık, yön, renk, kontrast gibi temel özellikleri nelerdir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nedir? Fotoğrafa olan etkisi ve ışığın foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Pozometre nasıl kullanılır? Ölçüm modları nedir ve nasıl kullanılır? Işık fotosanatsal olarak nasıl kullanılır? Direkt aydınlatma, açılı aydınlatma, ters ışık ve tepe aydınlatması nedir? konuları işlenir. Ayrıca; Kompozisyon çeşitleri nelerdir? Altın kural nedir ve nasıl uygulanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl oluşturulur? Fotoğrafta çerçeve nasıl kullanılır? Perspektif, doku ve ritim nasıl kazandırılır? Arka planın kompozisyondaki rolü nedir? başlıklı konulara değinilerek çekimler yapılır.

Doktorlar için fotoğrafçılık kursu 3.dersi ise ilk 2 hafta teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. 4 saat uygulamalı çekim yapılır. Teoriği görülen konular eğitmen eşliğinde uygulamalı olarak gösterilir. Öğrencinin eksik kaldığını düşündüğü konular eğitmen gözetiminde uygulamalı olarak tamamlanır. Fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır? Hangi çekim modları kullanılır? Hangi objektifler kullanılır? Işık nasıl kontrol edilir? Kompozisyon nasıl oluşturulur? soruları uygulamalı olarak yanıtlanır.

Doktorlara özel fotoğrafçılık kursu 4.dersinde modelli çekim yaparak hasta fotoğraflarının çekim uygulaması gerçekleştirilir. Klinik içi ve tedavi fotoğrafları çekimleri yapılarak fotoğraflar değerlendirilir. Doktorlara özel fotoğrafçılık kursu son gününde;

 • Hasta çekerken fotoğraf makinesi ayarları nerede olmalıdır?
 • Çekim modları (manuel, diyafram, enstantane,) neye göre belirlenir?
 • Hangi ölçüm modları( ortalama ışık, merkez ağırlıklı, nokta ölçüm, değerlendirmeli ölçüm) kullanılır?
 • Beyaz dengesi ayarı nasıl yapılır?
 • Hangi yardımcı malzemeler gerekir?
 • Model çekerken hangi tip objektifler kullanılır?
 • Minimum netleme mesafesi, maksimum diyafram açıklığı nedir? Model çekerken ışık nasıl kontrol edilir?
 • Doğru ışığın yönü nasıl bulunur?
 • Altın saat ve mavi saat nedir?
 • Doğal ve yapay ışık kaynaklarından nasıl yararlanılır?
 • Model çekerken kompozisyon nasıl düzenlenir?
 • Fon nasıl düzenlenir?
 • İlgi noktası nasıl oluşturulur?
 • Kritik an nasıl yakalanır?
 • Perspektif nasıl oluşturulur?
 • Sadelik nasıl sağlanır?
 • Alan derinliği nasıl kontrol edilir? Gibi konulara değiniyoruz.

Bu eğitimin amacı; dijital platformlarda fotoğraf paylaşmak ve hizmetlerini tanıtmak isteyen doktorlara temel fotoğraf bilgisi ve çekim becerisi kazandırmaktır. Makine kullanımından iç mekanda çekim sırlarına kadar uygulamalı eğitimler verilir.

[widget-20]

Doktorlara Özel Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket fiyatlarla eğitim olmaz! Öncelikle seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi gerekir, ardından ihtiyaçlarınıza ve size en uygun hobi ya da mesleki fotoğrafçılık eğitimleri eğitim danışmanları ve eğitmeniniz tarafından belirlenmelidir. Telefonda ya da internet sitelerinde fiyat veren kurumların amacı eğitim vermek değil aylık kotalarını doldurmaktır. Bu nedenle paket eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durun, size değer verecek eğitim merkezlerinden hizmet alın. Doktorlara Özel Fotoğrafçılık Kursu fiyatları hakkında bilgi almak için gelin, misafirimiz olun.

Alanında Uzman Eğitmenlerle Ayrıcalıklı Bir Fotoğrafçılık Kursu!

Doktorlara özel fotoğrafçılık kursu; Avrupa standartlarında ve bireysel bilgi ve beceri odaklı olup alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile keyifli bir eğitim sizleri bekliyor.

%100 öğrenme garantili, sertifikalı, ders telafi imkanı veren, sergi ve sanat aktiviteleri düzenleyen, aile ortamının samimiyetini sunan, öğrenci yorumlarına göre Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursları arasında yer alan Foto Life Akademi’den eğitim alma ayrıcalığını hemen yaşayın!

Fotoğraf gezilerine katılmayı unutmayın!

Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor! Öğrencilerin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın...

[widget-17]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30